مدیر کل مددکاری و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: بنیاد شهید در سال گذشته به 191 هزار و 918 نفر از خانواده های شهدا، ایثارگران و جانبازان آموزش خانواده ارائه کرد.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین حسن هنرمند روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: با توجه به اینکه یکی از مهمترین استراتژی ها و مداخلات اساسی در زمینه حفظ و توسعه سلامت روان، آموزش و آگاهی بخشی است، به همین منظور بنیاد شهید دوره های آموزشی در حوزه خانواده در این زمینه ها را برای ایثارگران و خانواده های آنها برگزار کرد. 

 

وی اظهار داشت: همچنین از سال 1392 تا 1395 خانواده های شهدا و ایثارگران از 741 هزار و 306 مورد آموزش در حوزه خانواده بهره مند شده اند. این آموزش ها در حوزه سلامت روان، مبارزه با آسیب های مختلف و آگاهی بخشی و افزایش مهارت های زندگی است تا آنها با مشکلات کمتری رو به رو شوند.


وی ادامه داد: بر همین اساس بنیاد شهید همه ساله خود را موظف به برنامه ریزی و اجرای دوره های آموزشی متناسب با نیازهای عمومی و اختصاصی جامعه هدف دانسته و تاکنون دوره های آموزشی ویژه خانواده های شاهد و ایثارگر را به عنوان یکی از ضرورت های اصلی و اساسی در اولویت برنامه های حوزه مددکاری و مشاوره قرار داده است.


هنرمند اضافه کرد: این برنامه های آموزشی پس از تعیین و اولویت بندی نیازهای آموزشی خانواده ها در سراسر کشور به صورت کلاسی، کارگاهی، اردویی و با بکارگیری مدرسان مجرب و متخصص برگزار می شود.


وی تصریح کرد: همچنین با توجه به نقش و تاثیر آموزش خانواده، بخشی از این برنامه در قالب نشریه خط زندگی به صورت غیرحضوری با تهیه، تولید، انتشار مقالات آموزشی و توزیع در جامعه هدف سراسر کشور اجرا می شود که به همین منظور سال گذشته (1396) حدود 40 هزار نفر از آموزش های این نشریه هم استفاده کردند.


مدیرکل مددکاری و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: بنیاد شهید همچنین آموزش های لازم در حوزه مددکاری فردی و گروهی و مشاوره های فردی و گروهی را در برنامه کاری خود دارد به طوری که سال گذشته در مجموع 293 هزار و 941 نفر از خانواده بزرگ ایثارگران از این خدمات مشاوره ای بهره مند شدند.


بنیاد شهید و امور ایثارگران در مجموع به حدود سه میلیون نفر از خانواده های شهدا، جانبازان، ایثارگران و آزادگان در سراسر کشور خدمات مختلفی ارائه می دهد.

 

 

منبع:ایرنا

انتهای پیام/م

آخرین ویرایش در سه شنبه, 22 خرداد 1397

نظر دادن

درباره ما

متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما 

تماس با ما

متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما

  • Address : No 40 Baria Sreet 133/2 NewYork City, NY,United States

  • Email : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  • Phone1 : 0123-4567-8910
    Phone2 : 0123-4567-8910

مطالب ویژه 2

مطالب ویژه 3