نمایندگان مجلس شورای اسلامی با 151 رای موافق با کلیات طرحی موافقت کردند که در صورت تصویب نهایی، سهمیه پذیرش ایثارگران در کنکور افزایش می یابد.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان، نمایندگان در ادامه جلسه علنی امروز سه شنبه مجلس کلیات طرح اصلاح بند الف ماده 90 قانون برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران را با 151 رای موافق، 52 رای مخالف و 10 رای ممتنع از 222 نماینده حاضر تصویب کردند.

 

در صورت تصویب نهایی این طرح، پنج درصد سهمیه اختصاصی برای همسران و فرزندان جانبازان زیر 25 درصد و همسران و فرزندان رزمندگان با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه به 30 درصد افزایش می یابد.


همچنین در تبصره ماده واحده این طرح آمده است: در صورتی که سهمیه 25 درصد ایثارگران (مشمولان ماده 70 قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران و اصلاح بعدی آن) تکمیل نشود و 5 درصد سهمیه اختصاصی همسران و فرزندان جانبازان زیر 25 درصد و همسران و فرزندان رزمندگان با حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه، پاسخگوی متقاضیان واجدالشرایط نباشد دولت مکلف است مانده ظرفیت خالی 25 درصد ایثارگران را مازاد بر 5 درصد مذکور به همسران و فرزندان جانبازان زیر 25 درصد و همسران و فرزندان رزمندگان با حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه که شرایط لازم را داشته باشند، اختصاص دهد.


سید حمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات درموافقت با کلیات این طرح گفت: در قانون برنامه ششم توسعه سهمیه جانبازان بالای 25 درصد و کمتر از آن عادلانه دیده نشده و همچنین در مورد حد نصاب علمی برای خانواده ایثارگران از 70 به 80 درصد افزایش یابد.


وی افزود: با این طرح قرار نیست تغییر فاحشی در خصوص سهمیه جانبازان در آزمون های سراسری اتفاق بیفتد، در واقع بنا به اعتراضاتی که پیرامون حد نصاب علمی برای خانواده ایثارگران بوده و رفع تبعیض بین جانبازان این طرح تهیه شده است.


غلامعلی جعفرزاده نماینده رشت در مخالفت با کلیات این طرح گفت: زمان طرح این موضوع بدسلیقگی بود چرا که هفته آینده کنکور سراسری برگزار می شود.


وی افزود: سهمیه رزمندگان مطابق تائید حضرت امام (ره) 40 درصد بود که به مرور در این طرح به 25 درصد کاهش یافت.


نمایندگان در جلسه علنی فردا چهارشنبه مجلس جزییات این طرح را بررسی می کنند.

 

 

**سوال دو نماینده از وزیر راه و شهرسازی اعلام وصول شد


علیرضا رحیمی عضو هیات رییسه مجلس اعلام کرد: سوال ملی محمدرضا صباغیان بافقی و سید محمدجواد ابطحی نمایندگان مهریز و خمینی شهر از عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی درباره برنامه وزارت راه و شهرسازی در زمینه رفع تاخیر پروازهای داخلی اعلام وصول شد.

 

 

منبع:ایرنا

انتهای پیام/م

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 30 خرداد 1397

نظر دادن

درباره ما

متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما 

تماس با ما

متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما

  • Address : No 40 Baria Sreet 133/2 NewYork City, NY,United States

  • Email : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  • Phone1 : 0123-4567-8910
    Phone2 : 0123-4567-8910

مطالب ویژه 2

مطالب ویژه 3