مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران با تاکید بر حفظ تکریم و تجلیل ایثارگران عرصه دفاع از نظام و ملت، گفت: بهترین روش تکریم ایثارگران اجرای به موقع، درست و بی‌منت قوانین و مقررات و تسهیل امور برای این افراد است.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان، یاوند عباسی روز دوشنبه در نشست شورای هماهنگی امور ایثارگران شهرستان دماوند که با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در فرمانداری این شهر برگزار شد، با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سطح جامعه، اظهار داشت: موتور حرکت انقلاب اسلامی فرهنگ ایثار و گذشت است و هشت سال دفا‌ع‌مقدس را نیز عنصر فداکاری پیش برد.

 

این مقام مسئول با بیان اینکه اگر از مدیریت جهادی صحبت می‌کنیم باید مدیریت در جنگ هشت ساله ایران و عراق را سرلوحه قرار دهیم، افزاد : در دوران دفاع مقدس ملت ایران با تمامی سختی ها و مشکلات، برای پیروزی و سربلندی کشور ایستاد و امروز اگر سخن از اقتصاد مقاومتی می شود باید مردم و مسئولان بار دیگر همت کنند.


وی با تاکید بر نوسازی معنوی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین نسل جوان کشور، گفت: بخش مهمی از اتفاقات پیش آمده با هدایت آمریکا و استکبار نبود و نتیجه برخوردهای انفعالی و سوءتدبیر هاست که اگر فرهنگ ایثار و مجاهدت همچون گذشته ادامه یابد، شاهد توسعه و پیشرفت کشور در مدت زمان کوتاه خواهیم بود.


مشاور وزیر کشور خدمات‌رسانی عزتمند به ایثارگران را ضروری خواند و بیان کرد: ما در این خصوص مشکلاتی از جمله نیاز به آیین‌نامه در برخی قوانین و مقررات، اعتبار و یا وجود ابهام در نحوه اجرا داریم اما به هر حال ادارات باید تلاش کنند قوانین به موقع و درست اجرا شود و شورای هماهنگی امور ایثارگران موظف است به هماهنگی در بین ادارات در این خصوص بپردازد.


عباسی یکی از اقدامات ارزشمند دولت در این بخش را ابلاغ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران دانست و گفت: پیش از این رزمندگان قانون و مقرراتی نداشتند، اما در سال 94 سند راهبردی خدمات‌رسانی به آنان در دولت مصوب و ابلاغ شد که 51 سیاست اجرایی دارد که در صورت تصویب، همه رزمندگان کشور از مباحث خدمات‌رسانی مدنظر برخوردار می شوند.


مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران با اشاره به اینکه تعداد زیادی از رزمندگان ما به شدت با مشکلات معیشتی مواجه هستند، خاطرنشان کرد: خوشبختانه 90 هزار نفر از این افراد شناسایی شده‌اند و مدتی است به صورت ماهانه حدود ۶۰۰هزار تومان مستمری دریافت می‌کنند و حدود 18 هزار نفر دیگر در نوبت هستند.


عباسی ادامه داد: 83 هزار نفر از رزمندگان بیمه شده اند؛ تعداد زیادی از این افراد بیش از 60 سال سن دارند و نمی‌توان امیدوار بود که شاغل شوند لذا رسیدگی به آنان در اولویت است؛ همچنین در قانون برنامه ششم خدماتی برای رزمندگان دیده شده و افراد با توجه به سابقه حضور در جبهه خدماتی دریافت می‌کنند.


همچنین مشاور استاندار و مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری تهران در این جلسه با بیان اینکه این جلسات در سطح استان و در هفته در سطح شهرستان ها برگزار می شود، گفت: وظیفه ما در قبال ایثارگری ، ایثارگران، خدمات رسانی صادقانه و بی منت است.


محمدرضا همتی فر، مناسب‌سازی معابر و اماکن عمومی و تامین نیازهای اولیه آنان را توسط دستگاه های مربوطه ضروری خواند وافزود: مشاور امور ایثارگران در شهرستان ها اگر به قوانین مسلط باشد به راحتی می‌تواند این خدمات را به مدیر مربوطه گوشزد کند.

 

 

منبع:ایرنا

انتهای پیام/م

آخرین ویرایش در سه شنبه, 12 تیر 1397

نظر دادن

درباره ما

متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما 

تماس با ما

متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما

  • Address : No 40 Baria Sreet 133/2 NewYork City, NY,United States

  • Email : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  • Phone1 : 0123-4567-8910
    Phone2 : 0123-4567-8910

مطالب ویژه 2

مطالب ویژه 3