به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان،


خاطره ای از جانباز آزاده علیرضا اصفهانی از رمادیه 2 و رمادیه3

 

هم موج انفجار و هم اینکه ترکش دقیقا خورده بود توی نخاع. دو تا دلیل محکم که نمی فهمیدم در اطرافم چه اتفاقاتی در جریان است .بعد از تقریبا یک ماه که هوش و هواس درستی نداشتم بردندم اردوگاه و چند روز از اقامت در اردوگاه نگذشته بود که مشکلات جسمی ام عود کرد و با داد و فریاد هایی که از درد می کشیدم دوباره به بیمارستان منتقل شدم .سر در بیمارستان را خواندم "بیمارستان تموز" تخت کناری ام آقای رنجکش از بچه های یزد بود که اتفاقا توی اردوگاه خودمون بود خیلی زود از اون اتاق منو بردن توی اتاق دیگه ای که سه تا تخت داشت طرف راستم نوجوانی از بچه های خراسان بود و طرف چپم نوجوان دیگه ای به اسم قربان رئیسی که از بچه های اهواز بود و ترکش به شکمش اصابت کرده بود و خیلی ناله می کرد.


هنوز صلیب سرخ از اسرانام نویسی نکرده بود شب بود. ناله های غریبانه من و قربان و آن خراسانی اتاق را غریب تر می کرد قربان پاسدار بود و عراقی ها فهمیده بودند و می گفتند که او را می کشند روز که شد صدای ناله های آن نوجوان خراسانی قطع شده بود اورا در ملحفه ای که روی آن آرمیده بود پیچیدند و بردند.


قربان که عطش زیادی داشت مرتب طلب آب می کرد و داد و بیداد می کرد طلال (پرستار عراقی) دو تا سیلی می زد تو گوشش و یک کم بهش آب میداد  آب که بهش میداد دلش درد می گرفت و ورم می کرددوباره داد و بیداد می کرد ساکشن رو از دماغش وارد معده اش می کردن و آب رو می کشیدن بیرون دوباره عطش و دوباره همین وضعیت و ....و بعد از دو روز دیگر عطش نداشت و آرام گرفت.


او را بردند و طلال آمد توی اتاق گفت: تو که هنوز زنده ای چرا نمردی؟


و من زنده ماندم و ماندم و آمدم تاباشم و بمانم.«« و من الله التوفیق »»

«« مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان »»

 

{jcomments on}

  • 0 نظر
  • خواندن 981 دفعه

نظر دادن

درباره ما

متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما 

تماس با ما

متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما

  • Address : No 40 Baria Sreet 133/2 NewYork City, NY,United States

  • Email : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  • Phone1 : 0123-4567-8910
    Phone2 : 0123-4567-8910

مطالب ویژه 3