به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان،


خاطره ای از  آزاده علی اقبالی از اردوگاه موصل1


سالهای اول جنگ بود که اسیر شدم سرنوشت جنگ نا معلوم و سرنوشت ما از جنگ نا معلوم تر.توی این اوضاع و احوال عراقی ها از کتک زدن دریغ نمی کردند و در اثر همین کتک های پیاپی کتف من آسیب دید.


چندبار به درمانگاه رفتم که فایده نکرد و گفتند باید بیمارستان بروی آن هم غیر ممکن بود. هر دفعه که صلیب سرخ می آمد می گفتم : بابا این کتف من آسیب دیده باید بروم بیمارستان شما پیگیری کنید که افاقه نمی کرد تا با پیگیری صلیب سرخ بعد از 6 سال نوبت بیمارستان ما هم رسید.


منو یکی دیگر از بچه ها با 5 تا اسکورت عراقی مجهز به کلاشینکف راهی بیمارستان موصل شدیم.


صدای آژیر آمبولانس ها شنیده می شد و رفت و آمد خیلی زیاد بود حدس زدیم که احتمالا حمله ای از طرف ایران انجام شده که دیدیم بله سربازهای زخمی عراقی را آوردند.


رو به جاسم ( نگهبان اردوگاه) کردم گفتم: جاسم بی خیال بیمارستان شدم برگردیم گفت: ساکت باش . و چشم های ما را بست و رفتیم تو که بوی ضدعفونی به مشام می رسید و سر و صدای زنان و پرستاران و زخمی ها توی هم پیچیده بود که من صدای بلند زنی را شنیدم که گفت: عدو عدو و ناخن و مشت بود که به سر و صورتم میخورد.


نگهبانان ما را به زور از زیر دست و پای زنها و مردمی که توی بیمارستان بودند بیرون کشیدند و کشان کشان بردند به اتاق دکتر. دکتر نگاهی به من انداخت که آش و لاش بودم گفت: از کجاش عکس بگیرم؟ گفتند: کتفش ناراحت است.


مرا روی صندلی نشاند و من  از بی حالی ول می شدم چند تا عکس گرفت که نمیدانم از کجا گرفت و چه شدند بعد ما را کشان کشان بردند به اردوگاه و آنجا بچه های خودمان زخم ها را پانسمان کردند البته به روش خودمان.


بچه ها دورمان جمع شدند که : چی شد  از بیمارستان چه خبر گفتم : بابا صد رحمت به اردوگاه بیمارستان  از اردوگاه هم (اردوگاه موصل) بدتر است.«« و من الله التوفیق »»

«« مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان »»

 

 

{jcomments on}

  • 0 نظر
  • خواندن 890 دفعه

نظر دادن

درباره ما

متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما 

تماس با ما

متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما

  • Address : No 40 Baria Sreet 133/2 NewYork City, NY,United States

  • Email : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  • Phone1 : 0123-4567-8910
    Phone2 : 0123-4567-8910

مطالب ویژه 3