به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان،


خاطره ای از آزاده منصور ادهمی از اردوگاه موصل2

 

به نظرم روز شنبه بود. اما نه حتما شنبه بود چون جمعه ها تیغ می آوردند که موهایمان را بزنیم اما آن روز گفتند نمی خواهد موهایتان را بزنید و فردایش ما را در زمین فوتبال کوچکی که انتهای اردوگاه بود جمع کردند. یادم می آید که سال های اول اسارت بود، از آن روزهایی که آنقدر کتک خورده بودم و کمرم باریک شده  فکر می کردم با یک ضربه دیگر کابل یا باتون از وسط نصف می شود. و آستانه تحملم به انتها رسیده بود.

 

حالا با این همه ضعف و کتک کاری ما را توی زمین فوتبال جمع کرده بودند که شیخ علی تهرانی برایمان سخنرانی کند. سرباز ها دور تا دور ما ایستاده بودند و شیخ علی شروع کرد به فحاشی و بدگویی از جمهوری اسلامی  اینها دروغ می گویند و ایران در جبهه ها شکست خورده است و چنین و چنان.

 

شیخ گرم صحبت شده بود که دیدم یکی از بچه ها بلند شد نگاهش کردم دیدم رحمان از بچه های بهبهان است گفت: شیخ علی اجازه بده من از شما تعریف کنم. شیخ علی گفت: نمی خواد از من تعریف کنی. رحمان گفت: نه، نه لازمه باید ازت تعریف کنم و بعد سینه اش را صاف کرد و صورتشو به طرف جمعیت اسرا گرفت و با صدای بلندی که همه اردوگاه بشنوند گفت)): ایها الایرانیون و العراقیون الموت شیخ علی تهرانی))

 

سربازا بلافاصله طبقه بالای اردوگاه جمع شدند و اسلحه ها را روبه پایین گرفتند ولوله ای عجیب به پا شد. بعد رحمان بدون اینکه لرزش یا تردیدی توی صداش باشد رو به شیخ علی به سربازای عراقی اشاره کرد و گفت: من می دونم اینا منو می کشن ولی این حرفهایی که تو می زنی همه اش بی خود و بی ربط هست. همه توی دلمان هم نگران رحمان بودیم و هم تحسین اش می کردیم و در دل به او آفرین می گفتیم و برایش دعا می کردیم که خدا او را محافظت کند و همین طور هم شد به لطف پروردگار و دعای هم اسارتی هایش از این قضیه جان سالم به در برد.

 

در آن روزهای سخت این حرکت او به خاطر اعتمادی که یک لحظه به خدا کرد و شجاعتی که خدا توی دلش گذاشت به یادماندنی بود و من دیدم باز هم می توانم بایستم و کتک بخورم و کمرم هنوز توان خوردن ضربات کابل را دارد.

 

جایی خواندم که مردان ایستاده می میرند و حالا می دانم بعضی ها همیشه ایستاده می مانند.«« و من الله التوفیق »»

«« مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان »»

 

 

{jcomments on}

  • 0 نظر
  • خواندن 1025 دفعه

نظر دادن

درباره ما

متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما 

تماس با ما

متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما

  • Address : No 40 Baria Sreet 133/2 NewYork City, NY,United States

  • Email : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  • Phone1 : 0123-4567-8910
    Phone2 : 0123-4567-8910

مطالب ویژه 3