فرمانده قرارگاه بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه گفت: برای کمک به اسکان دائم زلزله زدگان اعلام آمادگی کرده ایم و منتظر پاسخ هستیم.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان، سردار علی فضلی جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: ابتدا کانون اصلی حادثه زلزله در استان کرمانشاه خیلی مشخص نبود و به سرعت براساس تفحصی که عزیزان انجام دادند، معلوم شد که کانون اصلی زلزله در شهر سر پل ذهاب و در شهرهای مجاور مثل قصر شیرین، گیلانغرب، اسلام آباد و … است که در این حادثه، مردم در این شهرها دچار خسارت شدند.

 

وی افزود: بعد از وقوع زلزله،مدیریت بحران کشور بلافاصله تشکیل جلسه داد و سپاه و بسیج، هلال احمر، وزارت کشور، استانداری، ارتش جمهور اسلامی ایران، نیروی امنتظامی و همه سازمان ها و اداراتی که مسئولیت خدمات رسانی را به ویژه وزارت بهداشت و درمان به عهده داشتند، بسیج شدند.


فضلی تاکید کرد: بعد از وقوع زلزله، فرمان رهبر معظم انقلاب برای کمک و امداد رسانی به مردم استان کرمانشاه صادر شد و همه ظرفیت‌ها پای کار آمدند که در مرحله امداد و نجات یعنی همان ۳۶ ساعت اول که معنا و مفهوم جدی‌تری دارد، همه حضور داشتند و همان طور که در دوران دفاع مقدس، به منازل مردم کرمانشاه آسیب وارد شد، در زمان زلزله هم وارد شد.


فرمانده قرارگاه بازسازی مناطق زلزله زده تاکید کرد: همه ظرفیت‌ها برای کمک رسانی به مردم به کار گرفته شد و نیروی زمینی سپاه، نیروی هوافضای سپاه که فرماندهان هر دو نیرو هم در محل مستقر شدند، قرارگاه سازندگی حضرت خاتم الانبیا(ص) و سپاه استان کرمانشاه و … با همه توان خود، به زلزله زدگان کمک کردند و گروه های امدادی بیمارستان های صحرایی که برای مراسم اربعین حسینی در حال آماده باش بودند، در این وضع به کمک مردم شتافتند.‌


وی افزود: در شرایط بحرانی استان کرمانشاه، یک تصمیم مهمی گرفته شد و بین شهرو روستا، تفکیکی را قائل شدند و قرار شد که شهر سرپل ذهاب را با محوریت ارتش و تمام دستگاه هایی که به آنها کمک می کنند، مستقر شوند و روستاها را به سپاه و بسیج واگذار کنند.۲۴۰ روستا در ابتدا به ما واگذار شد و با گذشت زمان کوتاهی رقم به ۳۰۰ روستا رسید و با کمک سپاه های استانی به محوریت بسیج سازندگی این کمک عینیت بیشتری پیدا کرد.


فضلی با بیان این که تهیه چادر و وسایل گرمایشی و پتو و خوراک و خدمات بهداشتی و درمانی جزو اسکان موقت است ،تاکید کرد: در این باره روز ۲۸ آبان ماه قرارگاه متمرکز خدمات رسانی و تقویت سپاه کرمانشاه با نام قرارگاه شهید جعفری (شهید شاخص ۹۶ و اولین فرمانده سپاه کرمانشاه) ایجاد شد و این قرارگاه برای ایجاد اسکان موقت شکل گرفت.


جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: ۲۹ آبان ماه که حضور رهبر معظم انقلاب در منطقه زلزله زده صورت گرفت ، با مسئولان خدمت رسانی جلسه ای برگزار شد و طبق زمانبندی برای اسکان موقت بنا شد قرارگاه سازندگی خاتم ۸۰۰۰ کانکس را آماده کند؛ به موازات کاری که قرارگاه خاتم در حال انجام است با کمک مردم ما هم اقدام به کمک رسانی به مردم در نقاط سردسیرکردیم.


‌وی با بیان این که سپاه های استانی و مسئولان استانی، کمک استان‌های خود را با منطقه زلزله زده می آورند، تاکید کرد: در موضوع اسکان موقت و کانکس کار از هفته اول آغاز شده است. مسئولیت در کمک به زلزله زدگان با دستگاه های ذیربط از جمله بنیاد مسکن است و سپاه و بسیج به کمک آنها رفته اند.‌


فرمانده قرارگاه بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه گفت: با کمک قرارگاه خاتم ۸۳۰۰ کانکس ظرف ۳۸ روز نصب شد،همچنین ۵۰۴۶ کانکس مردمی خریداری،نصب و تحویل زلزله زده ها شده است.بیش از ۱۷۰۰ سرویس بهداشتی هم در روستاها تعبیه شده است.


‌فضلی تاکید کرد: ماموریت ما زودتر از موعدی که خدمت رهبر معظم انقلاب مطرح شده بود انجام شد؛همچنین برای کمک به اسکان دائم زلزله زدگان اعلام آمادگی کرده ایم که منتظر جوابیم.

 

 

منبع:اطلاعات

انتهای پیام/م

آخرین ویرایش در سه شنبه, 10 بهمن 1396

نظر دادن

درباره ما

متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما 

تماس با ما

متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما

  • Address : No 40 Baria Sreet 133/2 NewYork City, NY,United States

  • Email : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  • Phone1 : 0123-4567-8910
    Phone2 : 0123-4567-8910

مطالب ویژه 3