رئیس اتاق مشترک ایران و چین اعلام کرد: بانک های چینی افتتاح مجدد حساب های ایرانیان را که طی ماه های گذشته مسدود شده بود، از هفته گذشته آغاز کرده اند.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان، درباره آخرین وضعیت حساب های ایرانیان در چین اظهار داشت: طی ماه های گذشته بانک های چینی حساب های آن دسته از ایرانیان را که فاقد شناسه مالیاتی بود، مسدود کردند.

 

وی علت این اقدام را نبود شفافیت لازم در این حساب ها دانست و گفت: بیشتر این حساب ها مربوط به دانشجویان و گردشگران ایرانی بود که در کنار تحصیل یا امور تفریحی اقدام به خرید و فروش کالا می کردند.


عسگر اولادی تاکید کرد: البته در این میان حساب برخی از تجار و شرکت های ایرانی نیز بسته شد اما اکنون بانک های چینی پس از اتمام بررسی ها، گشایش مجدد حساب های حقیقی و حقوقی ایرانیانی که دارای شناسه مالیاتی بوده و به اشتباه بسته شده بود را آغاز کرده اند.


وی گفت: این اقدام از هفته گذشته در بانک های چین آغاز شده و قرار است طی دو هفته تمامی این حسابها بازگشایی شود.


عسگراولادی تاکید کرد که طبق مقررات چین، دانشجویان و گردشگران ایرانی برای داشتن مراودات مالی و تجاری باید مجوزهای لازم را از این کشور اخذ کنند تا حساب های آنها بسته نشود.


رئیس اتاق مشترک ایران و چین درباره برخی گمانه زنی ها مبنی بر خرید سهام بانک های چینی توسط ایرانیان نیز گفت: این موضوع را من چند سال پیش با بانک مرکزی در میان گذاشتم تا مجوز این بانک را برای سرمایه گذاران اخذ کنم که همان زمان نیز بانک مرکزی موافقت نکرد و موضوع مسکوت ماند.


وی افزود: خرید سهام بانک های چینی به این راحتی نیست و شاید بتوان حداکثر 10 درصد سهام آنها را آن هم از طریق بورس خرید.

 

 

منبع:ایرنا

انتهای پیام/م

نظر دادن

درباره ما

متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما 

تماس با ما

متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما

  • Address : No 40 Baria Sreet 133/2 NewYork City, NY,United States

  • Email : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  • Phone1 : 0123-4567-8910
    Phone2 : 0123-4567-8910

مطالب ویژه 3