رئیس اتاق اصناف استان اصفهان گفت: پیرو مذاکرات صورت گرفته در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی، امکان بخشودگی 100 درصد جرائم مالیاتی در صورت پرداخت اصل مالیات ایجاد شده است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان، رسول جهانگیری در رابطه با مشکلات مالیاتی اصناف اظهار کرد: اصناف و کسبه مخالفتی با پرداخت مالیات ندارند اما حداقل خواسته آن‌ها از دولت، دریافت مالیات متناسب با وضعیت رکودی اقتصاد است.

 

وی در ادامه افزود: قاعدتاً در دوره رکود باید تخفیف‌های بیشتری قائل شد و این در حالی است که دولت در طی سال‌های اخیر تلاش کرده درآمدهای مصوب مالیاتی خود را تأمین کند.

 

رئیس اتاق اصناف استان اصفهان تصریح کرد: برخی شعب اداره مالیات، استدلال صحیحی در رابطه با اخذ مالیات ارائه نمی‌دهند و این در حالی است که کسبه درخواست دارند که مالیات‌ها بر اساس درآمد آن‌ها مطالبه شود.

 

جهانگیری در رابطه با بخشودگی جرائم مالیاتی نیز بیان داشت: موضوع بخشودگی جرائم مالیاتی به دلیل حساسیتی که در کسب‌وکار دارد از اهمیتی خاصی برخوردار است و بر همین اساس تلاش‌هایی از سوی اتاق اصناف برای این بخشودگی صورت گرفت.

 

وی در تشریح این اقدامات خاطرنشان کرد: پیرو مذاکرات صورت گرفته در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی، امکان بخشودگی 100 درصد جرائم مالیاتی در صورت پرداخت اصل مالیات ایجاد شده است.

 

به گفته رئیس اتاق اصناف استان اصفهان، مدت زمان استفاده از این قانون تا پایان بهمن ماه و به صورت نقدی و حداکثر تا پایان سال به صورت چک است.

 

جهانگیری متذکر شد: به هر صورت اصناف باید توجه داشته باشند که همیشه قبل از هر گونه اتفاقی، اظهارنامه‌های خود را در سر موعد تنظیم و تسلیم کنند و این امر باید به صورت مستمر و پیوسته در بین اصناف نهادینه شود.

 

وی همچنین در توضیح چرایی بخشودگی جرائم مالیاتی و ارتباط آن با رکود اظهار داشت: این سیاست انگیزه برای پرداخت مالیات و به تعاقب آن، افزایش درآمدهای دولت را افزایش می‌دهد و بعید است که این بخشودگی به دلیل رکود صورت گرفته باشد.

 

رئیس اتاق اصناف استان اصفهان با انتقاد از عدم شناسایی فرار مالیاتی در کشور اذعان کرد: فرار مالیاتی به صورت کاملاً مشهود در کشور وجود دارد و این فرار مالیاتی باعث می‌شود تا افرادی که خود را مکلف به پرداخت مالیات دانسته و شفاف عمل می‌کنند؛ مبالغی را به ناحق پرداخت کنند.

 

وی تأکید کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد مبالغ فرار مالیاتی در کشور بسیار زیاد است و فرار مالیاتی چند ده نفر از این افراد با کل مالیات اصناف استان اصفهان برابری می‌کند.

 

جهانگیری با اشاره به راهکارهای شناسایی فرار مالیاتی در کشورهای توسعه یافته، گفت: راه‌های شناسایی فرار مالیاتی در همه جای دنیا مشخص بوده و نیاز به فرآیند پیچیده‌ای ندارد.

 

رئیس اتاق اصناف استان اصفهان در پایان متذکر شد: شناسایی فرارهای مالیاتی از طریق تراکنش‌های بانکی قابل انجام است و می‌توان فرارهای مالیاتی را با توجه به بستر قانونی که وجود دارد از تراکنش‌های عمده بانکی شناسایی کرد.

 

 

منبع:فارس

انتهای پیام/ف

  • 0 نظر
  • خواندن 593 دفعه

نظر دادن

درباره ما

متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما 

تماس با ما

متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما

  • Address : No 40 Baria Sreet 133/2 NewYork City, NY,United States

  • Email : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  • Phone1 : 0123-4567-8910
    Phone2 : 0123-4567-8910

مطالب ویژه 3