رئیس مجلس با بیان اینکه ایجاد یأس عمومی استراتژی دشمنان این ملت است، گفت: ملت ایران با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن پیام روشنی به رفتار سبک آمریکایی‌ها داد، البته آمریکایی‌ها بی‌آبروتر از آن هستند که برای ملت ایران غمگساری شیادانه کنند.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان، علی لاریجانی در ابتدای جلسه علنی دیروز مجلس اظهار داشت: لازم است از ملت بزرگ ایران که با حضور خویش حرکتی عظیم، پرصلابت و استثنایی را رقم زدند سپاسگزاری کنیم.

 

وی افزود: حرکت مردم حکایت از هوشمندی، وقت‌شناسی و دقت نظر در شرایط انقلاب داشت. در شرایطی که غوغاسالاران هفته‌هاست که در تخریب انقلاب سرمایه‌گذاری کردند تا ملت را از بازشناسی انقلاب و دستاوردهای آن منصرف کنند، ملت بزرگوار، متمدن و ریشه‌دار ما یکباره آنان را غافلگیر کرد و اصالت انقلاب خود را مجددا به رخ آنها کشید. این سرمایه بزرگی برای صیانت از امنیت و شتاب در آبادانی کشور است.رئیس مجلس در ادامه با بیان نکات مهمی که باید مورد توجه قرار گیرد، افزود: از همه صاحب‌نظران سیاسی، احزاب و رسانه‌ها خواهش می‌کنیم این دستاورد ملی را مجددا دستاویز کشمکش‌ها و قیل و قال‌های سیاسی قرار ندهند.

 

ماهیت اصلی این حرکت، وحدت همه بود. این سرمایه را با آراء، نظرات و امکانات رسانه‌ای خود صرف همگرایی و وفاق کنید که برای توسعه شتابان کشور در مسیر حل مشکلات امروز ضرورت دارد.

 

لاریجانی تاکید کرد: از آنجا که دشمنان این ملت استراتژی یأس عمومی را دنبال می‌کنند باید از همت عالی ملت در مسیر وفاق ملی بهره گرفت. ماجراهای غم‌انگیز اختلاف‌افکنی و بگو و مگوهای مالیخولیایی روح و روان عمومی جامعه را آزرده کرده است، بنابراین باید از این واقعه ارزشمند استفاده درست و عملیاتی کرد.


وی با تاکید بر اینکه حضور حماسی ملت در ۲۲ بهمن دستوراتی را برای مسئولان صادر کرد، توضیح داد: مسئولان باید وقت خود را به نحو مطلوب صرف حل مشکلات اقتصادی کشور کنند چون آسیب اصلی کشور در این حوزه است لذا باید از امور فرعی گذشته و از فرصت‌ها برای خدمت صادقانه بهره گیرد. استراتژی درست در این شرایط گذشت از امور جانبی و نگاه مساله‌محور است که باید همه قوا در این مسیر فعالانه مشارکت کنند.

 

لاریجانی ادامه داد: سرعت در حل مسائل ضرورت حال کشور است. قطعا واگذاری امور به آینده یا رفتار گذر عادی در زمان باعث غفلت از دریافت درست پیام حرکت ملی مردم می‌شود. در همین رابطه لازم است کمیسیون‌های مختلف مجلس از دستگاه‌های اجرایی مطالبه برنامه زمان‌بندی شده برای حل مسائل را داشته باشند.

 

در هنگام بررسی بودجه هم تا آنجا که ممکن است باید به حل مشکلات اصلی با نگاه عمیق‌تر توجه کرد.رئیس مجلس همچنین خاطرنشان کرد: علی‌القاعده آمریکایی‌ها باید معنای حضور فراگیر مردم را درک کرده باشند. ملت پیام روشنی به رفتار سبک و سخنان یاوه آنها داد یعنی اجازه دخالت در امور ایران را به هیچ کس نمی‌دهند. اگر اختلاف و مشکلی داریم در خانواده بزرگ و پرظرفیت ایران با اراده ملت آن را حل می‌کنیم.


وی در پایان از ملت و مقام معظم رهبری قدردانی کرد که راهنمایی‌های به موقع ایشان در خلق این حماسه ملی اثر بسزایی داشت.

 

 

بررسی هدفمندی یارانه‌ها در روزهای آینده


بنابرگزارش دیگروبا اعلام رئیس مجلس، بررسی هدفمندی یارانه‌ها در بودجه ۹۷ به روزهای آینده موکول شد.


نمایندگان مجلس در جلسه علنی دیروز بررسی بخش درآمدی تبصره ۱۴ لایحه بودجه را در مورد هدفمندی یارانه‌ها در دستور کار داشتند که محمدحسین فرهنگی عضو هیات رئیسه مجلس در این باره، گفت: آقای تاجگردون رئیس کمیسیون تلفیق بودجه گفتند که این تبصره مجددا در کمیسیون تلفیق در حال بررسی است لذا رسیدگی به آن به روزهای بعد موکول شود.نمایندگان مجلس در ادامه رسیدگی به بخش درآمدی لایحه بودجه ۹۷، به دستگاه‌های اجرایی اجازه دادند از محل فروش اموال و دارایی‌های غیرمنقول خود درآمد کسب کنند.

 

همچنین استانداران را موظف کردند برای تکمیل یا احداث مجتمع‌های اداری شهرستان‌ها، ساختمان‌های ملکی دستگاه‌های اجرایی را به فروش برسانند.در ادامه این جلسه، نمایندگان مجلس تصمیم‌گیری درباره واریز سود حساب‌های قوای سه‌گانه به خزانه را به کمیسیون تلفیق واگذار کردند.‌نمایندگان مجلس همچنین به وزارتخانه‌های تعاون و ارتباطات و دستگاه‌های وابسته به آنها اجازه دادند تا سقف ۵۰۰۰ میلیارد ریال اموال غیرمنقول مازاد خود را به‌ فروش برسانند و منابع حاصله را به حساب درآمد عمومی نزد خزانه‌داری کل کشور واریز کنند.

 

 

منبع:ایسنا

انتهای پیام/م

آخرین ویرایش در سه شنبه, 24 بهمن 1396

نظر دادن

درباره ما

متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما 

تماس با ما

متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما

  • Address : No 40 Baria Sreet 133/2 NewYork City, NY,United States

  • Email : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  • Phone1 : 0123-4567-8910
    Phone2 : 0123-4567-8910

مطالب ویژه 3