دبیر شورای اطلاع رسانی دولت، سیاست‌های کلی دولتمردان را تعامل، شفافیت و پاسخگویی به مردم بیان کرد و گفت: دولت در شفافیت بودجه ۹۷ تلاش کرد و تاوان آن را هم داد و همچنان اصرار دارد در موضوع سیاست‌های ارزی باشفافیت عمل و مصرف کنندگان واقعی را مشخص کند.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان، علیرضا معزی، دیروز در نخستین گردهمایی مدیران کل روابط عمومی‌و امور بین الملل استانداری‌ها وسازمان‌های تابعه وزارت کشور، افزود: وظیفه سازمانی ما ارتباط دو سویه است و اگر دچار خلل شود پارازیتی را در وظایف محول شده خواهیم داشت.

 

وی با تاکید بر این که ارتباط باید دو سویه باشد، ادامه داد: باید توجه کرد که اخبار به مسئولین ومردم به چه شکلی ارسال می‌شود که این اولین قدم در ارتباط موثر با آنها است و روابط بین دولت و مردم شکل می‌گیرد.

 

دبیر شورای اطلاع رسانی دولت اظهارداشت: تعامل به معنای ارتباط دوسویه نباید صرفا از طریق رسانه‌ها برگزار شود وباید به گونه ای انجام شود که زمینه پرسش و پاسخ از نگاه مردم به مسئولین فراهم شود.

 

معزی افزود: مردم وقتی در برخورد با مشکلات احساس کنند که مسایل آنان به زودی حل نمی‌شود ولی مسئولین به مشکلات آنها واقف هستند احساس آرامش می‌کنند.وی یادآور شد: انتظار افکار عمومی‌اعتمادسازی است وزمانی اتفاق می‌افتد که با شفافیت هرچه تمام ارائه اطلاعات را حق مردم بدانیم.دبیر شورای اطلاع رسانی دولت خاطرنشان کرد: نمی‌توانیم بگوییم که مردم نامحرم هستند ،دانستن آنچه در کشور اتفاق می‌افتد جزو حقوق مردم است حتی اگر آنها از ما درخواست نکرده باشند.

 

معزی به موضوع پاسخگویی هم اشاره کرد و گفت:ایرادی که وجود دارد این است که فکر می‌کنیم به هر ایرادی که رسانه ای از ما می‌گیرد باید پاسخ دهیم ولی این طور نیست. وی افزود: شکل‌های متنوعی از پاسخگویی وجود دارد اعم از پاسخگویی به عامه مردم ، نخبگان ، کارشناسان و ذینفعان و رسانه‌ها که باید تفکیک قائل شویم .وی با یادآوری مشکل آب در برخی استان‌ها ، اضافه کرد: اگر مشکل آب در برخی استان‌ها داریم باید دید چگونه به مسئولین ارسال کنیم و چگونه به سئوال نخبگان و مسئولین استان پاسخ دهیم .

 

معزی گفت: اگر می‌خواهیم به مشکل پاسخ ندهیم باید دلیل روشنی داشته باشیم . بخش دوم این گردهمایی به دلیل طرح موضوعات درون سازمانی بدون حضور خبرنگاران برگزار شد .

 

 

منبع:ایرنا

انتهای پیام/م

آخرین ویرایش در یکشنبه, 23 ارديبهشت 1397

نظر دادن

درباره ما

متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما 

تماس با ما

متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما

  • Address : No 40 Baria Sreet 133/2 NewYork City, NY,United States

  • Email : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  • Phone1 : 0123-4567-8910
    Phone2 : 0123-4567-8910

مطالب ویژه 3