‌نخستین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوای سه گانه، صبح دیروز به ریاست دکتر روحانی رئیس جمهوری و با حضور رؤسای قوای و قضائیه تشکیل شد.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان، در این جلسه که معاون اول و اعضای ستاد اقتصادی دولت ، معاون اول قوه قضائیه، دادستان کل کشور، رؤسای کمیسیون‌های برنامه و بودجه و اقتصادی مجلس و رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس هم حضور داشتند، گزارشی از آخرین وضع اقتصادی کشوربه جلسه ارائه شد.

 

همچنین گزارشی از پیشرفت کار تصویب لوایح چهارگانه دولت برای شفافیت امور بانکی و مالی و مبارزه با پولشویی و تخلفات مالی ارائه شد و ضرورت تسریع در ادامه کار رسیدگی به این لوایح مورد تأکید قرار گرفت.

 

در ادامه این جلسه، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری با اشاره به ضرورت همکاری سه قوه برای پیشرفت اقتصادی کشور و حل مشکلات مردم، تشکیل این جلسات را که با تدبیر مقام معظم رهبری صورت گرفته است، اقدامی مناسب برای تقویت بیشتر انسجام ملی و افزایش توان مدیریتی کشور برای تصمیم‌گیری‌های سریع و هماهنگ دانست و گفت: همکاری نزدیکتر سه‌قوه در حل مسائل اقتصادی مردم ، می تواند سرعت دستیابی ما به اهداف رشد کشور را افزایش دهد و امید مردم را به آینده بهتر تقویت کند.

 

رئیس جمهوری به دبیرخانه شورا مأموریت داد پیشنهادهای مشخص در زمینه‌های همکاری سه قوه را در چالش‌های اصلی و دراز مدت اقتصادی کشور و همچنین تصمیمات لازم برای مدیریت شرایط جدید اقتصادی در دستور جلسات آینده شورا قرار دهد.

 

آیت الله آملی و دکتر لاریجانی هم در سخنانی، آمادگی قوه قضائیه و مجلس را برای حمایت از تلاش‌های دولت برای حل چالش‌های اساسی اقتصاد کشور به ویژه در زمینه تولید و اشتغال و امنیت سرمایه گذاری اعلام کردند و ساماندهی سازوکار مناسبی برای هماهنگی بیشتر سه قوه در استان‌ها و تصمیم گیری سریع در مسائل اقتصادی را ضروری دانستند.

 

 

حمایت دولت از طرح‌های توسعه ای شهرداری تهران

 

رئیس جمهوری در دیدار شهردار جدید تهران، همکاری و هماهنگی همه دستگاه‌ها و نهادهای مدنی را برای خدمت رسانی به مردم و توسعه کشور ضروری خواند و بر تداوم حمایت‌های اصولی دولت از طرح‌های توسعه ای شهرداری تهران تاکید کرد.

 

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی دیروز در دیدار “محمدعلی افشانی”، با تبریک مسئولیت جدید وی در شهرداری تهران و همچنین توصیه مجموعه مدیریت شهری به اتحاد و همدلی بیشتر در خدمت رسانی به مردم تهران، اظهارداشت: ضروری است در کنار تلاش‌های ضابطه مند برای کسب درآمدهای پایدار در تهران بزرگ،هم به مجموعه استانداردهای شهری و هم ارتقای کیفیت زندگی شهروندان بیش از پیش اهتمام شود.

 

رئیس جمهوری در این دیدار همچنین اهمیت توجه و همکاری در اجرای سریعتر طرح‌های بازآفرینی شهری با بازسازی بافت‌های فرسوده و همچنین نوسازی ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی را مورد تاکید قرار داد.شهردار جدید تهران هم در این دیدار با تشریح سیاست‌های تدوین شده و برنامه‌های مورد توجه در شهرداری تهران، تداوم حمایت دولت از طرح‌های شهرداری تهران را خواستار شد.

 

ارتقای کیفی فضاهای همگانی در شهر و توسعه آنها، بهبود محیط زیست و مدیریت پسماند، نوسازی ناوگان اتوبوسرانی، حمل و نقل ریلی، بازآفرینی شهری، حفاظت از بافت باغات و مباحث مرتبط با منابع مالی و درآمدی شهرداری، از جمله موضوعاتی بود که در این دیدار مورد بحث قرار گرفت.

 

 

منبع:اطلاعات

انتهای پیام/م

آخرین ویرایش در یکشنبه, 06 خرداد 1397

نظر دادن

درباره ما

متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما 

تماس با ما

متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما

  • Address : No 40 Baria Sreet 133/2 NewYork City, NY,United States

  • Email : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  • Phone1 : 0123-4567-8910
    Phone2 : 0123-4567-8910

مطالب ویژه 3