نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور، رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و دبیر شورای عالی توسعه و ترویج ایثار و شهادت گفت: ایثار اجتماعی یکی از نیاز های اصلی امروز جامعه ایران است.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی روز سه شنبه 14 دی ماه 95 در نخستین همایش دبیران شورای استانی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت با بیان اینکه یکی از نیازهای اصلی امروز جامعه ما ایثارگری اجتماعی است، افزود: با توجه به سطح مشکلات و آسیب های اجتماعی، ترویج فرهنگ ایثار به ویژه در حوزه های اجتماعی به حل و فصل مشکلات کمک می کند و سرمایه های اجتماعی را افزایش می دهد.


وی ادامه داد: کشور ما امروز برای تمام کشورهای اسلامی الگو محسوب می شود و اگر امروز جریان مقاومت در عراق و سوریه به یک فرهنگ تبدیل شده است بدون شک از اثرات فرهنگ مقاومت و ایثارگری و شهادت است و رسالت سنگین همه ما در کشور توسعه این فرهنگ است.


نماینده ولی فقیه با تاکید بر اینکه فرهنگ ایثار و شهادت عزت و آبرو را برای کشورمان به ارمغان آورده است، افزود: این فرهنگ کشور ما را در برابر دشمنان بیمه کرده است و در سالهای دفاع مقدس همین فرهنگ باعث پیروزی کشورمان شد و وظیفه همه ما تدوام بخشیدن به این فرهنگ، گفتمان سازی و تبیین آن برای جامعه است.


معاون رییس جمهوری با بیان اینکه در اساس نامه بنیاد شهید و امور ایثارگران دو وظیفه عمده خدمات رسانی و انجام کار فرهنگی برای این نهاد تعریف شده است، افزود: مقام معظم رهبری همواره بر حفظ و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تاکید داشته اند و بنیاد شهید و امور ایثارگران در راستای وظیفه خود در جهت این فرمایش ایشان حرکت می کند.


رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به پیش رو بودن روز بزرگداشت شهدا گفت: در سال جاری با توجه به انتخاب شهر مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام برنامه های ویژه روز شهید از جمله کنگره بین المللی بزرگداشت شهدا و کنگره بین المللی شکوه ایثار در این شهر برگزار می شود و ما تلاش می کنیم که مانند سالهای گذشته این مراسم به خوبی برگزار شود.


حجت الاسلام و المسلمین شهیدی خطاب به دبیران شورای استانی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گفت: دبیران این شورا در استانها منتظر ابلاغ جزئیات برنامه ها از مرکز نباشند و خود نیر به صورت مستقل کارها را پیش ببرند و باید از هر راهی که امکان دارد از ظرفیت های ایثارگران و همه مردم برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و آشنایی نسل های جدید با این فرهنگ استفاده شود.


وی ادامه داد: راهبردها و سیاست گذاری های ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بر اساس اندیشه های امام (ره) و مقام معظم رهبری است و شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت وظیفه دارد در راستای این اندیشه ها به انجام امور ترویجی بپردازد.


دبیر شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت با تاکید بر اهمیت تعامل مطلوب با رسانه ها برای انجام امور ترویجی گفت: باید از ظرفیت تمام رسانه ها و صدا و سیما برای حاکم کردن این فرهنگ در جامعه استفاده کرد و  کوشید فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا در فضای جامعه را به خوبی اجرایی کرد.

 

 

منبع:ایثار

انتهای پیام/م

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 15 دی 1395

نظر دادن

درباره ما

متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما 

تماس با ما

متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما

  • Address : No 40 Baria Sreet 133/2 NewYork City, NY,United States

  • Email : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  • Phone1 : 0123-4567-8910
    Phone2 : 0123-4567-8910

مطالب ویژه 2

مطالب ویژه 3