مجاهدان و رزمندگانی که زیبایی زندگی را در پیمودن راه وصل معشوق و مقابله با شرکت، ظلمت و جهل می دیدند و معتقد بودند که در چنین تقابلی غالب یا مغلوب شدن مهم نیست و تنها شیوه جانبازی است که می تواند حائز اهمیت و ارزش ماندگار باشد.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان، سلام بر قطب دایره امکان حضرت بقیة الله الاعظم امام زمان(عج) و درود بیکران بر امام خمینی(ره) معمار کبیر انقلاب اسلامی،‌انقلابی که به راستی انفجار نور بود و نقاب از چهره استکبار جهانی بر گرفت و روشنایی ها را جلوه ی روز افزون بخشید.

 

امام عزیز ما با انقلاب خود مدرسه ای ساخت به بزرگی همه جهان اسلام و شاگردانی تربیت کرد که مصداق کامل رجالٌصدقو عاهدوالله الیه بودند و منتها آرزوهایش پر کشیدن و در بیکران عشق خداوندی بود.


مجاهدان و رزمندگانی که زیبایی زندگی را در پیمودن راه وصل معشوق و مقابله با شرکت، ظلمت و جهل می دیدند و معتقد بودند که در چنین تقابلی غالب یا مغلوب شدن مهم نیست و تنها شیوه جانبازی است که می تواند حائز اهمیت و ارزش ماندگار باشد.


زهی توفیق که من نیز چند صباحی در میدان کارزار و سپس در اسارتگاه های مخوف بعث عراق همراه دلاورانی بودم که چه خوب می دانستند به قول پیر طریق مان، اسارت هیچ کمی از شهادت ندارد. وقتی از جمله ی« من ینتظر» باشی، هر گز از یاد نخواهی برد که منتظران در شما اصحابند.


بسیاری از برادران اسیرم را می دیدم که هیچ بندی را یاری بستن پر و آنچه مزدوران ابلیس برای شکست غرورشان می کردند موجب استحکام ایمان و صیقل صولت و ارتقای کرامت شان بود.


ما می فهمیدیم که دشمنان می خواهند چیزی جز آنچه هستیم باشیم. اما نه گفتن ذرات وجودمان به ظلم و ظلمت، آنان را غرق بهت و حیرت می کرد.


بعثیان هرگز قادر به فهم این معنا نبودند که چطور می توان اسیر بود اما احساس عزت کرد،‌شکست خورد اما طعم پیروزی را چشید و هیبت مرگرا به سخره گرفت؛ چرا که عظمت ایمان رزمندگان اسلام برای آنان قابل درک نبود و آنچه هر روز به چشم خود می دیدند خارج از درکشان بود.


عجز بعثیون و اربابان غربی آنان برای ما به سادگی قابل درک بود؛ زیرا هیچ عقل مادی نمی تواند پای در ملکوت بگذارد که برای رسیدن باید راه بشناسی و راه شناسی دیده بینا می خواهد.


اسارت برای ما فرصت اندیشیدن و بالا رفتن از نردبانی بود که تا خدا می رفت. لحظه لحظه اش معنویت بود و احساس قرب الهی و قدرت فزاینده و بی افول همین معنویت بود که دشمن را از پای در می آورد.


و سرانجام اهریمن شسکت خود را پذیرفت؛ نه از سلاح امکانات ما. بلکه از ایمان و رشادت و گذشت مان. جنگ به پایان رسید و اسرا دو سال و اندی بعد از پایان جنگ به ایران بازگشتند و همه عزمشان ساختن ایران شد.


آن گاه دشمن که با دشنه و درفش کاری از پیش نبرده بود،‌با دشنام و تلاش برای مسخ اندیشه ها آمد تا فرزندان خمینی خود قهرمانانی دیگرند. کلامشان کلام امام(ره)‌و راهشان راه اوست.


اکنون سال هاست از آغاز این جنگ بی پایان می گذزد و دشمن دست بردار نیست. هر روز توطئه و شعبده ای جدید می ورزد، کمبودها و اشتباهات را بزرگ نشان می دهد و میوه های خراب را نشان و سیاه نمایی می کند تا بتواند ریشه ها را بزند و در چنین جنگی نمایاندن حقیقت به آنان که دسترسی مستقیم به چند و چون امور ندارند،‌جهادی الهی است.


از این رو اکنون به اصرار دوستان و الهام حضرت حق بر آن شده ام تا خاطرات روزگار صبر و آزادگی را به عنوان یک دانش آموز بسیجی و یک نیروی عادی رزمنده و نه از دید یک فرمانده یا کار شناس جنگ بنویسم.

خاطراتی که شخصی است اما خصوصی نیست و متعلق به همه آنانی است که به آرمان های امام خمینی(ره) عشق می ورزیدند.


این اثر را به پدر و مادر عزیزم تقدیم می کنم. بازتابی است از بی نهایت اسارت که مناسب حال جوانان و آینده سازان کشور عزیزمان نگاشته ام تا بخوانند و دریابند و پیمان خود را با راواح طیبه شهدا،‌خصوصاً شهدایی که مظلومانه در اسارت به شهادت رسیدند و غریبانه به خاک سپرده شدند. استوار کنن و حافظ میراث شهدا و امام عزیزمان باشند.

 

 

کتاب تاب

خاطرات دوران اسارت علیرضا بصیری

نویسنده : علیرضا بصیری

 

انتهای پیام/م

آخرین ویرایش در یکشنبه, 28 خرداد 1396

نظر دادن

درباره ما

متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما 

تماس با ما

متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما

  • Address : No 40 Baria Sreet 133/2 NewYork City, NY,United States

  • Email : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  • Phone1 : 0123-4567-8910
    Phone2 : 0123-4567-8910

مطالب ویژه 2

مطالب ویژه 3