دوران اسارت یاد آور مظلومیت، غربت و صبر و استقامت آزاد مردانی است که سالیان سال زندگی خود را در اسارت دشمن بوده و با صبر و شکیبایی خود، سر مشق آزادی و آزادگی قرار گرفتند.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی پیام آزاگان اصفهان، خدا را شاکرم که توفیق حاصل شد تا پس از تحمل سال ها اسارت در دست دشمن بعثی، به میهن اسلامی ایران بازگشته و زندگی تازه ای را شروع کنم.

 

مسلما رزمندگان اسلام هنگام عزیمت به جبهه های جنگ تنها به شهادت یا مجروح شدن و یا سالم بازگشتن فکر می کردند و کمتر کسی تصور می کرد که اسارت نیز یکی از گزینه های رفتن به جبهه باشد اما سرنوشت برخی از رزمندگان به گونه ای دیگر رقم خورد ودر عرصه آزمایشی سخت و طاقت فرسا قرار گرفتند و خوشبختانه آزادگان توانستند در این آزمایش الهی با سربلندی به میهن و خانواده صبور شانباز گردند. کتاب آیینه تمام نمای حوادث و رخدادهایی است که سر گذشت پیشینیان را برای نسل های آینده رقم می زند و آنا را با بسیاری از واقعیت ها و ناگفته های گذشته آشنا می سازد. خاطرات بخشی از تاریخ را شکل داده و از آن عنوان منبع غنی و گنجینه ای برای شناخت ویژگی ها و شرایط روحی، روانی،‌فرهنگی و اجتماعی فرد یا جامعه ای استفاده می گردد.

 

دوران اسارت یاد آور مظلومیت، غربت و صبر و استقامت آزاد مردانی است که سالیان سال زندگی خود را در اسارت دشمن بوده و با صبر و شکیبایی خود، سر مشق آزادی و آزادگی قرار گرفتند.


دوران اسارتٰ بخشی از تاریخ هشت سال دفاع مقدس ملت قهرمان ایران را در برابر متجاوزین بعثی تشکیل می دهد و سر گذشت آن مملو از حوادث تلخ و نا گوار می باشد. در دوران اسارت،‌حوادثی رخ داد که هیچگاه از فکر و یاد آزادگان محو نخواهد شد و فراموش شدن آن امری بسیار دشوار است.


بر این اساس تصمیم گرفتم سر گذشت اسارت در سلول های بغداد را در این مجموعه بنویسم تا شاید قدم نا چیزی در جهت رشد و شکوفایی اذهان نسل کنونی و نسل های آینده با رخدادهای اسارت در زندان های عراق برداشته باشم.


خاطراتی که در پیش روی شماست،‌ماجرای انتقال ما از اردوگاه موصل 4(3قبلی) به سلول های بغداد تحمل دو ماه زندانی در سلول های بغداد بوده و گوشه ای از خاطرات 8 سال اسارت در اردوگاه های عراق می باشد.

 

 

کتاب سرگذشت اسارت در سلول های بغداد

مولف : محمد صابری ابوالخیری

 

 

انتهای پیام/م

نظر دادن

درباره ما

متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما 

تماس با ما

متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما

  • Address : No 40 Baria Sreet 133/2 NewYork City, NY,United States

  • Email : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  • Phone1 : 0123-4567-8910
    Phone2 : 0123-4567-8910

مطالب ویژه 3