همیشه آرزو داشتم که یاران امام حسین(ع) را بشناسیم و مشتاق بودم که شرح حال هر  یک از آنها را انذار نماید.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان، ستایش می‌کنم خدایی که بندگانش را می‌آزماید تا بر آن‌ها مشخص سازد که کیانشان نیکو‌کارند. پس، گروهی از این بندگان به عهد و میثاق خود با خداوند وفا کرده و گروهی خیانت نموده که زیان می‌بینند، و درود می‌فرستم بر فرستاده‌اش، کسی که خداوند او را به حق فرستاد تا بندگان را بشارت دهد و آن‌ها را انذار نماید.

 

همچنین برخاندان او که سروران و پیشوایان مخلوقاتند و هر کدامشان در آسمان‌ها مشهور و بلند آوازه‌اند ، درود می‌فرستم خصوصا بر شهید کربلا حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) و بر یاران والاتبار و برجسته‌اش.

 

همیشه آرزو داشتم که یاران امام حسین(ع) را بشناسیم و مشتاق بودم که شرح حال هر یک از آنها را انذار نماید. همچنین بر خاندان او که سروران و پیشوایان مخلوقاتند و هر کدامشان در آسمان‌ها مشهور و بلند آوازه‌اند، درود می‌فرستم خصوصا بر شهید کربلا حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) و بر یاران والاتبار و برجسته‌اش.


همیشه آرزو داشتم که یاران امام حسین(ع) را بشناسیم و مشتاق بودم بودم که شرح حال هر یک از آن‌ها را بدانم تا به طور کامل نسبت به آن‌ها معرفت پیدا کنم؛ از این رو، ده سال کتاب‌های رجال مقاتل و جنگ‌ها را جستجو کردم و مانند پرنده‌ای که در جستجوی غذاست در طلب شرح حال ایشان بودم. بدین جهت کتاب‌های زیادی را خریداری کردم یا به شرح حال آن‌ها را به اتمام رساندم؛ ولی درباره تعداد کمی از آنان چیزی نیافتم.


پس، مطالب را به نگارش درآوردم و برخی کلمات ناآشنا و غریب را (در پا ورقی) شرح دادم تا مورد اعتراض اندیشمندی واقع نشود؛ سپس آن‌ را ((ابصار العین فی الحسین)) نامیدم و در سه بخش مرتب ساختیم.


بخش آغازین،‌که در آن شرح حال امام حسین(ع)‌را به صورت مختصر آوردم. در بخش دوم، مقصود خود را که شرح حال یاران حسین(ع)‌ بود با ذکر قبیله‌ای که به آن منتسب بودند، آوردم. در بخش پایانی اسامی یاران آن حضرت را به ترتیب حروف الفبا آورده‌ام تا خواننده به زحمت نیفتد.


به امید آنکه با این کتاب، به حجت خدای سبحان در آسمان و زمین او که نامش از نام خداوند مشتق شده، او که گل رسول خدا، نور دیده زهرا، میوه دل مرتضی و برادر مجتبی و یکی از ثقلین است؛ یعنی دوست و حبیب رسول خدا حضرت اباعبدالله‌الحسین، که صلوات و سلام و رضوان خدا بر او باد-خدمتی کرده باشم.

 

امید است حضرت این را بپذیرد، که این آرزوی من است.

 

کتاب : انصار الحسین

مولف : علامه شیخ محمد سماوی

ترجمه : مهدی فصاحت

 

 

انتهای پیام/م

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 04 مرداد 1396

نظر دادن

درباره ما

متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما 

تماس با ما

متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما

  • Address : No 40 Baria Sreet 133/2 NewYork City, NY,United States

  • Email : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  • Phone1 : 0123-4567-8910
    Phone2 : 0123-4567-8910

مطالب ویژه 3