نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کرد: بنیاد از مسئولان همه دستگاه‌ها در رده‌های مختلف درخواست می‌کند در مقابل درخواست‌های ایثارگران بی تفاوت نبوده و به وظایف خود عمل کنند.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان، حجت الاسلام والمسلمین شهیدی روز پنجشنبه 5 مرداد ماه در شورای اداری استان لرستان با اشاره وظایف مسئولان در مقابل فداکاری ایثارگران گفت: بنیاد شهید در ۲۲ اسفندماه ۵۸ به فرمان امام خمینی (ره) تشکیل شد و وظیفه رسیدگی به خانواده شهدا را به عهده گرفت که با توجه وقوع جنگ تحمیلی وظایف بنیاد ابعاد وسیعی یافت.

 

معاون رییس جمهور در مورد تعداد ایثارگران ادامه داد: حدود ۲۲۵ هزار نفر از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون به شهادت رسیده‌اند که حدود ۱۸۰ هزار نفر مربوط به دفاع مقدس و حدود ۱۷ هزار نفر شهدای ترور هستند ضمن اینکه 570 هزار جانباز و ۴۳ هزار آزاده داریم و درمجموع حدود ۳ میلیون و ۳۳۰ هزار ایثارگر تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران هستند.


وی با اشاره به اساسنامه بنیاد که به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران موظف است در دو محور معیشت و اقدامات فرهنگی برای حفظ و نهادینه ساختن فرهنگ ایثار و شهادت فعالیت کند. تأکید مقام معظم رهبری نیز بر حفظ و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و رسیدگی به ایثارگران است.


رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به در صحنه بودن ایثارگران در همه مقاطع انقلاب اسلامی افزود: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته بسیاری از افرادی که در صف مدافعان حرم قرار دارند و یا در این راه به شهادت رسیده‌اند از ایثارگران دفاع مقدس هستند که نشان دهنده در صحنه بودن این عزیزان برای دفاع از انقلاب اسلامی است.


حجت الاسلام والمسلمین شهیدی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری بر دیدار و سپاسگزاری از ایثارگران گفت: فقط بنیاد شهید و امور ایثارگران برای ادای دین به شهدا و ایثارگران مسئولیت ندارد و همه باید به وظیفه خود عمل کنند؛ در حال حاَضر جانبازانی در کنار ما زندگی می‌کنند که ۳۰ سال است روی تخت خوابیده‌اند و باید حداقل برای سپاسگزاری به هر مناسبتی به آنها سر بزنیم و تأکید مقام معظم رهبری بر انعکاس این دیدارها و سپاسگزاری از این عزیزان است.


معاون رییس جمهور با بیان خاطراتی از دیدار رییس جمهوری با ایثارگران گفت: همه مردم به ایثارگران مدیون هستند و آحاد جامعه باید در مقابل تک تک این عزیزان به وظیفه خود عمل کنند و بنیاد شهید و امور ایثارگران از مسئولان همه دستگاه‌ها در رده‌های مختلف درخواست می‌کند و انتظار دارد در مقابل درخواست‌های ایثارگران بی‌تفاوت نبوده و در اولین فرصت به آنها پاسخ داده و به وظایف خود عمل کنند.

 

 

منبع:ایثار

انتهای پیام/م

آخرین ویرایش در شنبه, 07 مرداد 1396

نظر دادن

درباره ما

متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما 

تماس با ما

متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما

  • Address : No 40 Baria Sreet 133/2 NewYork City, NY,United States

  • Email : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  • Phone1 : 0123-4567-8910
    Phone2 : 0123-4567-8910

مطالب ویژه 2

مطالب ویژه 3