سفیر انگلستان در کشورمان با اشاره به به‌وجود آمدن تغییر و تحولات مثبت در روابط ایران و انگلستان در آینده نزدیک گفت: به تمامی تعهدات خود در توافقنامه هسته‌ای برجام، پایبندیم.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان، نیکلاس‌هاپتون در دیدار با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با اظهار تمایل به فراهم سازی زمینه‌های همکاری مشترک با تکیه بر ظرفیت‌های منطقه آزاد انزلی اظهار داشت: با سرعت بخشیدن به توسعه همکاری‌های اقتصادی و مالی، می‌توان موانع پیش روی احتمالی را از میان برداشت.

 

وی با اشاره به وجود زمینه‌های همکاری مناسب با استان گیلان خصوصاً در حوزه گردشگری و اقتصادی افزود: گیلان، به دلیل دارا بودن شرایط مناسب جغرافیایی، آب و هوایی، وجود منطقه آزاد و همچنین بهره مندی از ظرفیت‌های تجاری و اقتصادی، برای شرکت‌های انگلیسی از ظرفیت‌های همکاری تجاری سودمند و مناسبی برخوردار است. هاپتون،پروژه‌ها و فرصت‌های سرمایه گذاری منطقه آزاد انزلی را قابل توجه برای شرکت‌های انگلیسی اعلام کرد وگفت: با توجه به جذابیت‌ها، زیرساخت‌ها، ظرفیت‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری موجود، این منطقه را به شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران کشورم معرفی می‌کنم.


وی با اظهار تمایل نسبت به فعالیت شرکت‌های انگلیسی فعال در حوزه تولید و فروش خودرو در منطقه آزاد انزلی تاکید کرد: به یقین منطقه آزاد انزلی در آینده به عنوان یک مزیت بزرگ برای ایران تبدیل شده و برای بازدید هیات‌های تجاری و اقتصادی انگلیسی از این منطقه برنامه ریزی می‌شود.


هاپتون گفت: ایجاد ارتباط بین منطقه آزاد انزلی و موسسه‌های مالی لندن، به عنوان گام نخست مطرح است.


رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی نیز در این دیدار، با اشاره به مزایا و معافیت‌های مالیاتی این منطقه اظهار داشت: مجتمع بندری کاسپین به عنوان مهمترین پروژه زیرساختی مناطق آزاد ایران و بزرگترین بندر ایران در خزر با ارزش سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیون دلار و با رویکرد صادرات و کسب درآمد ارزی برای کشور ساخته شده است.


رضا مسرور با اشاره به ارائه پیشنهادات مختلف از سرمایه گذاران خارجی برای مشارکت در پروژه‌های زیرساختی مهم افزود: به دنبال ایجاد نهادهای مالی در مناطق آزاد ایران هستیم و علاقه‌مندیم از تجربیات انگلستان در این حوزه استفاده کنیم.


سفیر انگلستان در کشورمان در جریان سفر به گیلان، با محمدعلی نجفی استاندار گیلان در رشت هم ملاقات کرد.

 

 

منبع:اطلاعات

انتهای پیام/م

آخرین ویرایش در شنبه, 21 مرداد 1396

نظر دادن

درباره ما

متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما 

تماس با ما

متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما

  • Address : No 40 Baria Sreet 133/2 NewYork City, NY,United States

  • Email : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  • Phone1 : 0123-4567-8910
    Phone2 : 0123-4567-8910

مطالب ویژه 2

مطالب ویژه 3