معاون فرهنگی و آموزشی بنیادشهید و امورایثارگران گفت: دوران دفاع مقدس نورانی ترین، مشعشع ترین و افتخارآمیزترین برگ زرین تاریخ ایران اسلامی است.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن کاویانی راد عصر شنبه درمراسم افتتاح نمایشگاه کوچک قامتان بزرگ مرد به مناسبت شهادت ٣٦ هزار دانش آموزشهید و هفته دفاع مقدس در محل موزه شهدا افزود: درجامعه ما ٣٦ هزار شهید درسنین نوجوانی و جوانی به انقلاب تقدیم شده است.


کاویانی راد افزود: در نظام سیاسی امروز یکی از مطالبات که ذهن همه را درگیر می کند مبانی مشروعیت است و مهمترین مبانی مشروعیت درحاکمیت، مقبولیت مردمی و مشارکت مردمی و اعتماد عمومی است.


وی تصریح کرد: وجود ٣٦ هزار دانش آموز در دوران دفاع مقدس که درس را رها کردند، البته در آن دوران برای این دانش آموزان بساط آموزش، آزمون و کتاب و درس پهن بود، اقتخاری برای همه ماست.


وی ادامه داد: دانش آموزان از همه مناطق در جبهه حضور داشتند، اما پیام امام آنقدرعمق داشت و توسط آنها اجابت شد و حضور در جنگ نشانه عمق نفوذ مردمی و نظامی است که آرمان هایش برای مردم جذاب بوده ایت.


معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید اضافه کرد: امروز این جامعه حرف های زیادی برای جهان دارد و امام خمینی (ره) در این زمینه نقش بسیار موثری داشته است.


وی ادامه داد: این ملت هزینه زیادی برای حفظ ارزش های خودش پرداخت می کند که باید قدردان آنها باشیم.


کاویانی راد افزود: افتخار می کنیم که امروز بزرگداشت شهدای دانش آموز را شاهد هستیم، رده سنی اینها نشان می دهد که سرمایه های اجتماعی نظام بسیار غنی است.


وی گفت: امروز باید نظام تربیتی کشور رابه سمت شهیدپروری و ایثارگری پیش ببریم.

 

 

** میانگین سنی شهدای دانش آموز ١٢ سال


اسکندر یارنسب مدیرکل فرهنگی و تبلیغات بنیادشهید و امور ایثارگران نیز در این مراسم گفت: تقارن طلیعه ماه مهر با هفته دفاع مقدس مظهر فداکاری، ایثار و گذشت و ماه محرم، با افتتاح این نمایشگاه را به فال نیک می گیریم.


وی به وجود ٣٦ هزاردانش آموز شهید درکشور اشاره کرد و اظهارداشت: این کوچک قامتان همدوش همه اقشار و ملت شریف ایران با تاسی از فرهنگ عاشورای حسینی برگ زرینی در تاریخ انقلاب رقم زدند.


یارنسب تصریح کرد: این نمایشگاه با گلچینی از دانش آموزان شهید که در مدرسه عشق و ایثار، فداکاری کردند و با انتخاب١٨٠ دانش آموز شهید برپا شده است که میانگین سنی آنها از ١٢ سال و برخی دیگر نیز در دوران متوسطه است.


مدیرکل فرهنگی و تبلیغات بنیادشهید و امور ایثارگران گفت: از هر استان پنج شهید برای معرفی این شهدا در نمایشگاه انتخاب شده تل تجلی و تبلوری از سهم همه مردم ایران در دوران دفاع مقدس است.


وی ادامه داد: همچنین بجزء دانش آموزان بسته های فرهنگی و نمایشگاهی برای دیگر شهدا برپا خواهد شد، امیدواریم این گونه نمایشگاه ها به معرفی و شناساندن الگوهای جامعه نقش تاثیرگذاری داشته باشد.


نمایشگاه کوچک قامتان بزرگ مرد به مناسب هفته دفاع مقدس و در پاسداشت ٣٦ هزار شهید دانش آموز از امروز شنبه به مدت یک ماه در محل موزه شهدا برپا شد.

 

 

منبع:ایرنا

انتهای پیام/م

آخرین ویرایش در یکشنبه, 02 مهر 1396

نظر دادن

درباره ما

متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما 

تماس با ما

متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما

  • Address : No 40 Baria Sreet 133/2 NewYork City, NY,United States

  • Email : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  • Phone1 : 0123-4567-8910
    Phone2 : 0123-4567-8910

مطالب ویژه 2

مطالب ویژه 3