به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان، در اردوگاه موصل 4 برادری بود بهنام عبدالله که چشم او به مرور زمان آن قدر ضعیف شد که عینک ته استکانی می زد .

 

بیش از هشتاد درصد بینایی خود را از دست داده بود .

 

اسیری دیگر به نام یاسر که اکنون در عینک سازی کار می کند مددکار چشم پزشک عراقی بود . روزی عبدالله پیش یاسر می رود و از او می خواهد که پزشک عراقی وی را معاینه کند یاسر هم به عبدالله نوبت می دهد و روزی که پزشک به اردوگاه می آید ایشان را نزد او می برد .

 

چشم پزشک هم به احترام یاسر چشم عبدالله را معاینه ای دقیق می کند و می گوید این چشم دیگر برای تو چشم نخواهد شد حتی اگر متخصص ترین جراح آن را عمل کند .

 

مدتی می گذرد تا اینکه نوبت زیارت عتبات عالیات به اسرای موصل 4 می رسد . عبدالله هم در جمع زائران کربلا می رود و توفیق پیدا می کند قتلگاه شهدای کربلا را زیارت کند او پس از زیارت به همراه اسرای دیگر به اردوگاه بر می گردد .

 

شب بازگشت از کربلا عبدالله در حالی که دلش گرفته بود دو رکعت نماز می خواند و پس از نماز با خدا راز و نیاز می کند و خدمت امام حسین (ع) عرض می کند : آقا جان من تا حالا شفای چشم و رفتن به ایران را از شما نخواستم ، این مدت اسیر بودم و وظیفه ام بود که اسارت را بگذرانم و سعی من همیشه بر این بود که وظیفه خود عمل کنم و این برای من سخت خواهد بود اگر در اینجا بمیرم برایم خیلی راحت تر است .

 

شما را قسم می دهم به حق مادرتان زهرا (س) نظری بفرمایی تا من بتوانم بینایی چشمم را از شما بگیرم که محتاج کسی نباشم .

 

عبدالله پیشانی را بر روی مهر می گذارد و اشک می ریزد .

 

سر را که بلند می کند می بیند بینایی چشم او برگشته است .

 

او شمارهای ریزی که روی ظرف های غذای آسایشگاه نوشته شده است از دور می بیند و به راحتی آن ها را می خواند .

 

فردا صبح پیش یاسر می رود و به او می گوید : از دکتر عراقی بخواه تا یک مرتبه دیگر چشم های مرا معاینه کند . پزشک مسیحی به محض اینکه چشم های عبدالله را معاینه می کند یک دفعه صدا می زند : یا عیسی بن مریم ! این چشم ها توانایی چشم های سالم یک جوان پانزده ساله را دارد .

 

به هر حال آن پزشک مسیحی اعتراف کرد که چشم های عبدالله شفا یافته و این کار حتی با عمل جراحی محال بوده است .

 

 

انتهای پیام/م

نظر دادن

درباره ما

متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما 

تماس با ما

متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما

  • Address : No 40 Baria Sreet 133/2 NewYork City, NY,United States

  • Email : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  • Phone1 : 0123-4567-8910
    Phone2 : 0123-4567-8910

مطالب ویژه 2

مطالب ویژه 3