وزیر امور خارجه آلمان روز دوشنبه بار دیگر ضمن تاکید بر پایبندی ایران به توافق هسته ای مطابق تاییدهای آژانس بین المللی انرژی اتمی، گفت: نمی خواهیم شاهد آسیب رسیدن به این توافق باشیم زیرا خروج احتمالی آمریکا موجب وخیم تر شدن اوضاع امنیتی منطقه می شود.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان، «زیگمار گابریل» به خبرنگاران در برلین گفت: بیم داریم که علایم صادر شده از واشنگتن حاکی از آن باشد که رئیس جمهوری آمریکا ، توافق هسته ای با ایران را رد خواهد کرد.


اسپوتنیک به نقل از گابریل گزارش داد: در صورت خروج آمریکا از توافق هسته ای ، اوضاع امنیتی (در خاورمیانه) ممکن است وخیم تر شود و این موجب نگرانی است.


وزیر امورخارجه آلمان خاطرنشان کرد که اقدام احتمالی آمریکا در خروج از توافق هسته ای با ایران ، ممکن است بر حل و فصل موضوع هسته ی کره شمالی هم نتیجه عکس داشته باشد زیرا در این صورت بعید است که کره شمالی به توافقی مشابه در خصوص برنامه هسته ای آن کشور رضایت بدهد.


گابریل تاکید کرد: آلمان، فرانسه و انگلیس از آمریکا می خواهند که از خروج از توافق هسته ای با ایران خودداری کند . وزیر امور خارجه آلمان همچنین گفت که 'برلین آماده افزایش فشار بر تهران با ابزار دیپلماتیک است اما نمی خواهیم شاهد آسیب رسیدن به این توافق باشیم.'


گابریل گفت: ما برای تاثیرگذاری بر رفتار منطقه ای ایران پیشنهاد کمک می کنیم ؛ آلمان آماده این کار است اما این مساله نباید به بهای قربانی کردن توافق هسته ای انجام شود. '


گابریل روز یکشنبه نیز از احتمال خروج آمریکا از برجام ابراز نگرانی کرد و با بیان اینکه احتمال دارد ایالات متحده هفته آینده از توافق (هسته ای) با ایران خارج شود در عین حال تاکید کرد که آلمان به این توافق متعهد خواهد ماند.


گابریل همچنین دولت آمریکا را متهم به جایگزین کردن قانون جنگل با حکومت قانون کرد و افزود: این برای ما خطر بزرگی است چرا که اگر آمریکا چنین راهی را در پیش گیرد، جهان تغییر خواهد کرد.


به گزارش ایرنا، در آستانه ضرب الاجل تایید پایبندی ایران به برجام ، برخی منابع از احتمال رد آن از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا خبر داده اند. این در حالی است که بسیاری از مقام های دولتی و اعضای کنگره آمریکا مخالف خروج از این توافق هستند و احتمال می رود ترامپ با رد پایبندی ایران به برجام، تصمیم در خصوص سرنوشت آن را به کنگره این کشور واگذار کند.


برخی رسانه های آمریکایی به نقل از مقام های دولت ترامپ گزارش کرده اند که رئیس جمهوری ایالات متحده قصد دارد با فرستادن برجام به کنگره، قانونگذاران را تحت فشار قرار دهد تا تصمیم های سخت تری علیه ایران در مسائل غیرهسته ای اتخاذ کنند. دولت ترامپ باید تا 15 اکتبر (23 مهرماه) درباره پایبندی ایران به برجام به کنگره آمریکا گزارش دهد.

 

 

منبع:ایرنا

انتهای پیام/م

آخرین ویرایش در سه شنبه, 18 مهر 1396

نظر دادن

درباره ما

متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما 

تماس با ما

متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما

  • Address : No 40 Baria Sreet 133/2 NewYork City, NY,United States

  • Email : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  • Phone1 : 0123-4567-8910
    Phone2 : 0123-4567-8910

مطالب ویژه 2

مطالب ویژه 3