رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: یکی از دغدغه‌های جدی بنیاد شهید پیگیری موضوع اشتغال ایثارگران است و در طول چهار سال گذشته در دولت یازدهم برای 75 هزار ایثارگر شغل ایجاد شده است.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی شهیدی روز شنبه در دیدار با جمعی از فرزندان افزود: در ابتدای حضورم در بنیادشهید، بیش از 68 هزار ایثارگر جویای شغل بودند و در طول 4 سال گذشته موفق به ایجاد شغل برای 75 هزار ایثارگر شدیم، اما تقریبا به همین میزان به آمار ایثارگران جویای شغل اضافه شده است.


وی اظهار داشت: در حال حاضر 60 هزار ایثارگر جویای شغل هستند که برای استفاده از تمام ظرفیت ‌های موجود برای ایجاد اشتغال این افراد تلاش می‌کنیم.


شهیدی در ادامه فرهنگ ایثار را منحصر به جبهه‌ ها ندانست و گفت: فرهنگ ایثار از نیازهای اساسی جامعه است و باید در تمام جنبه‌ های جامعه و زندگی روزمره جاری باشد و در بین تمام مردم نهادینه شود تا جامعه و کشور پیشرفت کند.


معاون رئیس جمهوری با اشاره به حضور فرزندان شهدا در پست ‌ها و سمت ‌های مختلف دولتی تصریح کرد: ما همواره از این روند استقبال کرده‌ایم و امیدواریم این حضور استمرار پیدا کند.


نماینده ولی فقیه در بنیادشهید ادامه داد: جامعه ایثارگری، جامعه بزرگی است که نیازها و مشکلات متعددی دارد و پیگیری مسائل این افراد تنها وظیفه بنیاد شهید نیست و تمام دستگاه‌ها و نهادها در برابر ایثارگران مسئول هستند.


رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به حضور حسین گروسی به عنوان مشاور رییس بنیاد در امور فرزندان شهدا گفت: تا امروز از نظرات فرزندان بزرگوار شهدا کمک‌های زیادی گرفته‌ایم و دلیل این انتصاب ایجاد هماهنگی در بین فرزندان شهدا بود تا نظرات و پیشنهادات این عزیزان به صورت منسجم طرح و پیگیری شود.


شهیدی توسعه فرهنگ ایثار و شهادت را از وظایف اصلی و مهم بنیاد شهید و امور ایثارگران دانست و گفت: تاکنون تلاش‌های زیادی در این زمینه انجام شده است و در جهت کسب رضایت رهبر معظم انقلاب حرکت کرده ایم، همچنین تلاش های صورت گرفته در 2 سال گذشته منجر به معرفی بنیاد به عنوان دستگاه برتر جشنواره شهید رجایی شد.


وی افزود: در مسیر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت هر قدر کار کنیم کافی نیست و در این راه تمام ایثارگران و عموم مردم باید همراه ما باشند، زیرا همه ما مدیون ایثارگران و شهدا هستیم و ترویج فرهنگ این عزیزان وظیفه همه ماست.


در این جلسه جمعی از فرزندان شهدا به بیان دیدگاه‌ها و نظرات گوناگون خود پرداختند.


براساس جدیدترین آمار، مردم سربلند ایران اسلامی در جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس و دیگر حوادث تروریستی، 225 هزار و 570 شهید را تقدیم انقلاب کرده اند.


همچنین تعداد کل جانبازان در کشور 574 هزار و 101 نفر است که 336 هزار و 282 نفر معادل 59 درصد جانبازان زیر 25 درصد و 237 هزار و 819 نفر معادل 41 درصد نیز جانبازان 25 درصد و بالاتر هستند. تعداد آزادگان کشور در دوران دفاع مقدس 43 هزار و 173 نفر هستند.

 

 

منبع:بنیاد شهید و امور ایثارگران

انتهای پیام/م

آخرین ویرایش در یکشنبه, 30 مهر 1396

نظر دادن

درباره ما

متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما 

تماس با ما

متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما

  • Address : No 40 Baria Sreet 133/2 NewYork City, NY,United States

  • Email : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  • Phone1 : 0123-4567-8910
    Phone2 : 0123-4567-8910

مطالب ویژه 3