سفیر جمهوری اسلامی ایران در فرانسه گفت: ظرفیت دفاعی ایران منحصرا بازدارنده و برای نیازهای دفاعی کشور با توجه به حمله رژیم صدام حسین به ایران در سال های دفاع مقدس است .

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان، «ابوالقاسم دلفی» روز دوشنبه در گفت وگو با رادیو ” ار تی ال ” فرانسه افزود، سیاست ایران خودکفایی در زمینه تامین نیازهای دفاعی بر اساس توانمندی و ظرفیت های داخلی است .

 

وی تصریح کرد: در آن سوی خلیج فارس، عربستان سعودی با یک چهارم جمعیت ایران حدود 80 میلیارد دلار خرید نظامی دارد. در این زمینه همچنین بودجه مصارف نظامی برخی کشورهای دیگر از جمله امارات متحده عربی را نیز می توان مورد توجه قرار داد.


سفیر ایران در پاریس در مورد برجام و برخی مواضع اتخاذ شده در روزهای اخیر در این زمینه گفت: این توافق کاملا در مورد مسائل هسته ای است و فرانسه هم، بخوبی از این موضوع اطلاع دارد. در باره توافق هسته ای، نه امکان اضافه کردن وجود دارد و نه امکان کاستن از آن. این مسئله با دیگر موضوعات کاملا متفاوت است.


دلفی در مورد ترویج ایران هراسی توسط برخی کشورها در منطقه اظهارداشت: ایران کشوری است که می تواند با مجموعه کشورهای منطقه زندگی مسالمت آمیزی داشته باشد، این امر در صورتی محقق می شود که مداخلات خارجی وجود نداشته باشد.


وی افزود، به محض آنکه سفر رئیس جمهوری آمریکا به عربستان سعودی تمام می شود. بحران با قطر شروع می شود. شما می فهمید من چه می گویم. اگر مداخلات خارجی وجود نداشته باشد، کشورهای منطقه می توانند از بحران عبورکنند و به وضعیتی قابل قبول برسند.


سفیر ایران در پاریس در مورد وضعیت لبنان و روابط جمهوری اسلامی ایران و حزب الله لبنان به رادیو ار ت ال فرانسه گفت : میان ایران و لبنان تماس هایی وجود د ارد و این ارتباط فقط با حزب الله نیست. ما با دیگر گروه های لبنانی مانند مارونی ها، سنی ها و با همه در تماس هستیم. نمی توان حزب الله را از بقیه جدا کرد. نمی توان گفت که ایران فقط با حزب الله در ارتباط است . با همه طرف ها این ارتباط وجود د ارد . زیرا امنیت و صلح در لبنان برای امنیت کل منطقه ضروری است و این همان منطقه ای است که ما در آن زندگی می کنیم و به همین خاطر هم هست که ما با لبنان ها هستیم تا به یک لبنان با ثبات برسیم.

 

 

منبع:ایرنا

انتهای پیام/م

نظر دادن

درباره ما

متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما 

تماس با ما

متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما

  • Address : No 40 Baria Sreet 133/2 NewYork City, NY,United States

  • Email : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  • Phone1 : 0123-4567-8910
    Phone2 : 0123-4567-8910

مطالب ویژه 2

مطالب ویژه 3