رئیس جمهوری کشورمان‌، حرکت اهانت آمیز رئیس جمهوری آمریکا را درباره قدس شریف‌، طرحی شوم علیه فلسطین و جهان اسلام دانست و از همه مسلمانان و جهان اسلام خواست متحد و یکصدا، علیه این طرح شوم بایستند.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی عصر دیروز در تماس تلفنی رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) با وی، تصریح کرد: ملت مظلوم فلسطین و امت اسلامی بی تردید با وحدت، مقاومت و ایستادگی خود ، این طرح آمریکایی – صهیونیستی را با شکست مواجه خواهند کرد.

 

وی با بیان این که ” ایران این اقدام آمریکا را به شدت محکوم می کند”، گفت: این اقدام ناصحیح ، ماهیت آمریکا و رژیم صهیونیستی را بیش از پیش نزد جهانیان آشکارتر کرد و نشان داد آنها به هیچ عنوان نمی خواهند حقوق ملت فلسطین را به رسمیت بشناسند. رئیس جمهوری ، مقاومت و ایستادگی در برابر این تصمیم اهانت‌آمیز آمریکا را از آزمون های بسیار مهم برای ملت فلسطین و همه مسلمانان برشمرد و گفت: در این شرایط و در گام نخست ، همه جریان‌های فلسطینی باید با وحدت خود پاسخ قاطعی به رژیم صهیونیستی و آمریکا بدهند و در گام دوم هم دنیای اسلام باید با صدای واحد و متحد، در برابر این طرح شوم بایستد.


روحانی تصریح کرد: دولت های اسلامی در جلسه سران کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی که فردا در ترکیه برگزارمی شود ، بی تردید با صدای رسا اعتراض خود را به گوش جهانیان خواهند رساند.وی با بیان این که ایران اسلامی مانند گذشته در کنار ملت فلسطین می ماند ، به گزارش رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس از انتفاضه جدید علیه رژیم صهیونیستی و شهادت چهار فلسطینی و مجروح شدن بیش از یکهزار و ۵۰۰ نفر اشاره کرد و گفت: ما به ملت بزرگ فلسطین به خاطر مقاومت، جهاد، ایستادگی و ایثارشان در برابر دشمن صهیونیستی افتخار می کنیم و مطمئنیم انتفاضه جدید مسیر صحیح خود را برای احقاق حقوق ملت فلسطین ادامه می‌دهد. رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین هم در این تماس تلفنی با قدردانی از مواضع استوار و اصولی ایران در حمایت از ملت فلسطین و قدس شریف‌، تصریح کرد: از نگاه ملت فلسطین ، ایران یک ستون نیرومند و مقاوم در حمایت از تحقق آرمان‌های ملت فلسطین است.

 

اسماعیل هنیه ، تصمیم ترامپ درباره قدس شریف را تعدی و تجاوز آشکار به حقوق همه امت اسلامی دانست و تاکید کرد که ملت فلسطین با مقاومت خود هرگز به اسرائیل و آمریکا اجازه تحقق این تصمیم را نخواهد داد، چرا که قدس شریف به فلسطین و جهان اسلام تعلق دارد.وی با اشاره به آغاز انتفاضه جدید ملت فلسطین به دنبال تصمیم اهانت آمیز دولت آمریکا گفت: این انتفاضه که تاکنون چهار شهید و یکهزار و ۵۰۰ مجروح داده است، با قدرت ادامه می یابد و ما مصمم هستیم طرح آمریکایی ها و صهیونیست ها را با شکست مواجه کنیم.


رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس همچنین از همه دولت های اسلامی خواست در نشست سران کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در ترکیه، با تصمیمات قاطع خود از ملت فلسطین و قدس شریف پشتیبانی کنند.

 

 

منبع:اطلاعات

انتهای پیام/م

آخرین ویرایش در سه شنبه, 21 آذر 1396

نظر دادن

درباره ما

متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما 

تماس با ما

متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما

  • Address : No 40 Baria Sreet 133/2 NewYork City, NY,United States

  • Email : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  • Phone1 : 0123-4567-8910
    Phone2 : 0123-4567-8910

مطالب ویژه 3