معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه امنیت و ثبات کشور ایران مثال زدنی است گفت: تمام توطئه هایی که ضد جمهوری اسلامی ایران در منطقه طراحی شده بود به لطف خدا ناکام ماند.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان، اسحاق جهانگیری شامگاه دوشنبه در جلسه شورای اداری خوزستان در اهواز، با اشاره به اینکه داعش برای برهم زدن امنیت ایران تشکیل شد افزود: سیاست های دشمن در منطقه یکی پس از دیگری به شکست منجر می شود. 

 

وی با انتقاد از اقدام اخیر آمریکا در قبال به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی یادآور شد: اقدام رییس جمهور آمریکا به معنای واقعی احمقانه است و باعث تحریک احساسات مسلمانان جهان شد.


وی با اشاره به اینکه این اقدام شکست خواهد خورد ادامه داد: انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به قدس شریف، تنها یک کار نمایشی است چرا که مسلمانان جهان را به حرکت و عکس العمل وا داشته است‌.


معاون اول رییس جمهوری در ادامه گفت: چشم امید عده بسیاری به ایران است از همین رو باید هر چه سریعتر در پی حل مشکلات بود.


وی در بخشی دیگر از سخنان خود اظهار کرد: از سویی با محدودیت هایی روبه رو هستیم و از سویی دیگر اقدامات بسیاری هست که باید انجام شود.


جهانگیری با اشاره به اینکه به طور قطع مردم از کاهش قدرت خرید و نبود رفاه مناسب آسیب دیده اند گفت: بیکاری یکی از معضلات اساسی است که تعداد بسیاری از جوانان به ویژه تحصیل کرده ها را آزرده خاطر می کند.


وی با تصریح به اینکه این مشکل به استان خاصی مربوط نیست افزود: با توان و ظرفیت های موجود کشور می توان از این معضلات عبور کرد؛ کشوری که حجم بالای نیروی تحصیل کرده را دارد می تواند کار خلق کند.


معاون اول رئیس جمهور درخصوص توسعه زیرساخت ها نیز گفت: ایران در کشورهای دیگر کارخانه و سد احداث می کند؛ظرفیت های موجود در قبال مشکلات پررنگ تر است اما ممکن است در بحث مدیریتی دچار مشکل باشیم.


وی درخصوص بودجه پیشنهادی سال 1397 نیز اظهار کرد: بحش وسیعی از بودجه در 2 بخش عمرانی و جاری به سمت استان ها سوق داده شده تا استاندار و مدیران هزینه ها را بهتر مدیریت کنند.


جهانگیری با بیان اینکه بر موضوعاتی مانند اشتغال توجه ویژه ای شده ادامه داد: در سال های 96 و 97 موضوع فعال کردن واحدهای کوچک و صنعتی جزو اولویت های ما است.


وی همچنین گفت: امسال یک و نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستاها اعتبار اختصاص یافته که براساس نرخ بیکاری تقسیم بندی شده است.


وی ادامه داد: حدود پنج هزار میلیارد ریال از این اعتبار با نرخ چهار تا 6 درصد به خوزستان اختصاص یافته که این تسهیلات در اختیار افرادی قرار می گیرد که اهل کار هستند.


معاون اول رییس جمهوری در بخشی دیگر از سخنان خود به طرح 550 هزار هکتاری کشاورزی خوزستان اشاره و خاطر نشان کرد: باعث خوشحالی است که زمین های مین گذاری شده اطراف خرمشهر و آبادان برای کشاورزی آماده سازی شده اند.


وی با اشاره به اینکه حدود 300 هزار هکتار از این طرح آماده بهره برداری است گفت: درخصوص ادامه این روند عزم جدی وجود دارد.


جهانگیری با بیان اینکه برای بحث اشتغال عزم جدی وجود دارد یادآور شد: بحث واگذاری طرح های عمرانی به بخش خصوصی با مشارکت بانک ملی از دیگر برنامه های سال آینده است.


وی درخصوص معضل آب و فاضلاب خوزستان هم اظهار کرد: در این خصوص تصمیمات خوبی گرفته شده است و در برنامه ششم توسعه تصمیم گرفته شد که مساله کارون حل شود.


معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه خوزستان مهم ترین، استراتژیک ترین و اصلی ترین استان کشور است گفت: نمی توان گفت که نسبت به مسایل خوزستان بی توجه هستیم.


وی با تاکید براینکه مشکلات باید در فضایی دوستانه حل شوند افزود: در بحث استخدام ها باید مطابق ساز و کار اداری، نیروهای بومی خوزستان بکار گرفته شوند چرا که ورود نیروهای غیر بومی هزینه های بسیاری در بردارد.


جهانگیری در پایان با اشاره به اینکه جایگاه استاندار خوزستان قرص و محکم است اظهار کرد: لازم است در مدیریت استان به نقش زنان توجه جدی شود.


معاون اول رئیس جمهوری بعدازظهر دوشنبه برای سفری 2 روزه و به منظور بهره برداری از چند طرح مهم اقتصادی در راس هیاتی وارد خوزستان شد.


بهره برداری از فولاد شادگان، فولاد کاوه، پروژه آلومینیوم کاوه مسجد سلیمان، آغاز کار ساخت مجتمع پترو پالایش مسجد سلیمان ، شرکت در نشست شورای اداری و نشست اقتصاد مقاومتی در اهواز از جمله برنامه های سفر معاون رییس جمهوری به خوزستان است.


محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی و محمد شریعتمداری وزیر صنعت،معدن و تجارت، مرتضی بانک مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور ، عیسی کلانتری معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست و محمد سعیدی کیا رییس بنیاد مستضعفان ، معاون اول رییس جمهوری را دراین سفر همراهی می کنند.

 

 

منبع:ایرنا

انتهای پیام/م

آخرین ویرایش در سه شنبه, 21 آذر 1396

نظر دادن

درباره ما

متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما 

تماس با ما

متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما

  • Address : No 40 Baria Sreet 133/2 NewYork City, NY,United States

  • Email : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  • Phone1 : 0123-4567-8910
    Phone2 : 0123-4567-8910

مطالب ویژه 3