معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران، “ایثار اجتماعی” را مهمترین ویژگی دومین جشنواره ملی فیلم ایثار دانست و گفت: مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره ۳۰ فروردین و مراسم اختتامیه تیر ۹۷ خواهد بود.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان، حجت الاسلام کاویانی راد در نشست خبری و فراخوان دومین جشنواره ملی فیلم ایثار، شعار این جشنواره را “ترویج فرهنگ ایثار، افزایش امنیت و آرامش” معرفی کرد و افزود: جشنواره ایثار با جشنواره‌های فجر تعامل دارد.

 

وی با بیان این که پارسال و امسال تلاش کردیم داوری ویژه مرتبط با موضوع ایثار و شهادت را در جشنواره فیلم و تئاتر فجر برعهده بگیریم که موافقت شد، گفت: تلاش بر این است که در سال‌های آینده هم از موضوع ایثار در فیلم ها و تئاترها حمایت کنیم.


حجت الاسلام والمسلمین کاویانی راد به اهداف جشنواره اشاره کرد و اظهار داشت: تشویق و ترغیب فیلمسازان به تولید آثار با موضوع “ایثار و شهادت” و “ایثار اجتماعی” ؛ تحکیم ارتباطات و مبادلات فرهنگی با موضوع “ایثار و شهادت” در سطح کشور و ترغیب و تشویق جوانان هنرمند جامعه اسلامی به ترویج فرهنگ ایثار با بهره گیری از ابزارهای هنری از مهمترین هدف های دومین جشنواره ملی فیلم ایثار است.


معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: جشنواره بر آن است با نمایش آثار هنرمندان متعهد، باذوق و توانمند در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت،‌علاوه بر تعمیق ارزش های اسلامی، آگاهی بخشی نسل جوان و گسترش فرهنگ فیلمسازی ارزشی،‌ زمینه کشف خلاقیت های هنری و فرهنگی را در عرصه رسانه ای صوتی و تصویری فراهم آورد.


وی خاطرنشان کرد: موضوعات جشنواره شامل مواردی چون ایثار و شهادت، ایثار اجتماعی، ایثار و بصیرت، ایثار و سبک زندگی اسلامی – ایرانی، ایثار و اقتصاد مقاومتی، ایثار و جنگ نرم، ایثار و آسیب های اجتماعی، ایثار و شهدای مدافع حرم، ایثار و زنان جانباز، ایثار و امید به آینده و ایثارگران و فضای مجازی است و افراد بسیاری تاکنون آثار خود را به این جشنواره ارسال کرده اند.

 

 

گردآوری ۲۱۷هزار سند شهدا


وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: ۲۱۷ هزار سند شهدا در بنیاد شهید گردآوری شده است و تلاش برای افزایش این مستندات ادامه دارد.


وی از گردآوری خاطرات پدر و مادر ۱۵۰ هزار خانواده شهیدی که در قید حیات هستند هم خبر داد و اظهار داشت: بر اساس اهمیتی که جمع آوری خاطرات و مستندات مرتبط با امور ایثار و شهادت دارد، تاریخ شفاهی جانبازان، به ویژه جانبازان ۷۰ درصد هم گردآوری می شود.


کاویانی راد بیان اینکه همه ما می دانیم مهم ترین شاخصه انقلاب اسلامی، بعد آرمانی و ارزشی و رویکرد فرهنگی آن است، اظهار داشت: در مقوله فرهنگ، اصیل‌ترین و ارزشمندترین بعد فرهنگ جامعه در قلب فرهنگ ایثار و شهادت جستجو می شود. در تاریخ هر قوم و ملتی هم بزرگترین نماد پویایی آن جامعه، نمادهای ایثارگرانه آن است.


وی گفت: عالی ترین دارایی هر جامعه ای آن بخشی است که مردم برای آن خون داده اند. ملت ما سال ها برای حفظ ارزش ها و آرمان های خود استقامت کرده است و هنوز آماده این راه هستند. رسالت بنیاد شهید حفظ و ترویج این فرهنگ است.


معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح کرد: حوزه معاونت فرهنگی به طور خاص متولی انتقال این فرهنگ است. در حوزه آموزش در برای ارتقاء علمی، میزبان بیش از ۱۵۰ هزار دانشجو از جامعه ایثارگری هستیم.

 

۲۱۱ هزار دانش آموز از این جامعه زیر پوشش خدمات آموزشی هستند. در زمینه فرهنگی با اجرای کنگره و یادواره های شهدا و برنامه های مختلف تلاش می‌کنیم تا موضوع ایثار را به سطح جامعه بکشانیم که در این زمینه بیش از ۳۰۰۰ نفر از ایثارگران مورد آموزش قرار گرفته اند تا به تبلیغ و دفاع از عرصه فرهنگی ایثار بپردازند.


کاویانی راد با اشاره به فعالیت معاونت خود افزود: چهار عنوان ماهنامه با رویکرد اجتماع محور، چاپ بیش از ۱۵۰۰ کتاب، فعالیت چهار سایت درباره شهدا، نگهداری، ترمیم و حفظ اسناد شهدا و ایثارگران با آرشیو ۹ میلیون سند مکتوب از عمده کارهای معاونت محسوب می شود.


معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: در بحث فعالیت های قرآنی، زیارت و سیاحت تلاش های خوبی صورت گرفته و البته نیازمند اعتبارات بیشتری در این زمینه هستیم.


کاویانی راد با بیان اینکه ابزار هنر مهم ترین ابزار برای انتقال هر پیام و فرهنگی است،‌ گفت: تاکنون ۱۰ فیلم سینمایی، ۵ سریال و بیش از ۱۰۰۰ برنامه رادیویی در زمینه ایثار تولید شده و مسابقات فیلمنامه نویسی ایثار صورت برگزار شده است. ما مجموعه اسناد و سوژه‌های نابی در اختیار داریم که آمادگی عرضه آنها به هنرمندان را داریم.


سید مرتضی حسینی مدیرکل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران، مدیر گروه تلویزیونی شاهد و دبیر دومین جشنواره ملی فیلم ایثار هم در این نشست در پاسخ به سئوال در خصوص داوری آثار گفت: ۵ داور شاخص و مطرح این جشنواره از بین کارگردانان سینما، استادان دانشگاه و مدیران صداوسیما و افرادی که کارهای مستند انجام داده اند،‌انتخاب شده‌اند که البته الان آنان را معرفی نمی کنیم.


وی با بیان این که در مقوله داوری، آشنایی با محتوای کار برای ما شاخص است، افزود: آثار برگزیده این جشنواره در اختیار صداوسیما قرار خواهد گرفت تا برای عموم به نمایش گذاشته شوند؛ همچنین برنامه داریم برای دوره‌های بعدی این جشنواره امکان اکران آثار را هم فراهم کنیم.

 

 

منبع:اطلاعات

انتهای پیام/م

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 04 بهمن 1396

نظر دادن

درباره ما

متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما 

تماس با ما

متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما

  • Address : No 40 Baria Sreet 133/2 NewYork City, NY,United States

  • Email : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  • Phone1 : 0123-4567-8910
    Phone2 : 0123-4567-8910

مطالب ویژه 3