مجموعه فرهنگی عاشوراییان تحت عنوان که وارد 19 سالگی فعالیت خود شد به عنوان یکی از مجموعه‌های فرهنگی مؤثر اصفهان به حساب می‌آید .

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی یپام آزادگان اصفهان، مجموعه‌های فرهنگی در سطح کشور در پیشبرد اهداف فرهنگی، اجتماعی و تربیتی نقش ویژه‌ای دارند که اصفهان به عنوان پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی نیز از این قاعده مستثنی نیست و مجموعه‌های فرهنگی متعددی در آن مشغول به فعالیت هستند.

 

 

*عاشوراییان 19 ساله شد

 

مجموعه فرهنگی عاشوراییان یکی از این مجموعه‌ها است که امسال گردهمایی 19 ساله شدنش را همزمان با روز هنر انقلاب اسلامی و در بهار طبیعت با حضور خانواده بزرگ مجموعه فرهنگی عاشوراییان طبق سنت هر ساله در ویژه‌برنامه «صبح روز عاشوراییان» برگزار کرد؛ موثرین فرهنگی شهر، همراهان مجموعه، اعضای شورای سیاست‌گذاری و مرکزی عاشوراییان، اعضا و مجریان هیأت هفتگی بهشت و دانش‌آموزان عاشوراییان به همراه خانواده‌های خود در این اجتماع حضور به هم رساندند.

 

در نوزدهمین جشن سالانه عاشوراییان که 24 فروردین برگزار شد با حضور اکبر پاکزاد و روح‌الله فرشادفر مدیر شورای مرکزی عاشوراییان از شعار سال عاشوراییان با عنوان «سال حفظ تثبیت دستاوردها و افزایش اثربخشی فعالیت‌ها» که سرلوحه فعالیت‌های سال جاری مجموعه است رونمایی شد، همچنین «دستینه تربیتی عاشوراییان» که شامل برنامه و سیر آموزشی و تربیتی برای فردی است که از ابتدا وارد مجموعه می‌شود از دیگر عناوینی بود که با شعار سال به حضار معرفی شد.

 

 

*شکوفایی نسل‌های جدید عاشوراییان

 

روح‌الله فرشادفر ضمن تشکر از کلیه اعضای عاشوراییان که در سال گذشته با تلاش و حضور مؤثر خود در پیشبرد اهداف مجموعه اثرگذار بودند، به حضور نسل‌های جدید و به تعبیری نسل دوم و سوم عاشوراییان در ترکیب جدید شورای مرکزی اشاره داشت.

 

به گفته وی در دوره جدید برنامه‌ریزی مجموعه عاشوراییان، تلاش شده از حضور نسل دوم و سوم عاشوراییان که سابقه فعالیت، حسن شهرت و سوابق اجرایی دارند در تصمیم‌گیری‌ها و برنامه‌ریزی‌ها استفاده شود.

 

مدیر شورای مرکزی عاشوراییان سیاست جدید شورای مرکزی این مجموعه فرهنگی را نقش‌آفرینی بیشتر در فعالیت‌ها مخصوصاً در حوزه برنامه‌ریزی، نظارت و پایش فعالیت‌ها بیان کرد و اعضای شورای مرکزی را با حضور سید حمیدرضا همراه، امیر محزونیه، سجاد امیری، مسعود عشاقی و خانم‌ها سلیمی و فرشادفر معرفی کرد و در ادامه با تأکید بر نقش حمایتی والدین در این مسیر بیان داشت: حمایت شما والدین از حضور فرزندانتان در مجموعه عاشوراییان یک سرمایه‌گذاری عظیم در حوزه تعلیم و تربیت است که در آینده شاهد نتایج آن خواهید بود.

 

 

*فعالیت جهادی در دل شهر

حضور حجت‌الاسلام حسن مرادی مدیر جوان مؤسسه جهادی تبلیغی بلاغ مبین یکی از اتفاقات خوب این گردهمایی بود، مؤسسه‌ای که از سال 1382 با هدف خدمت‌رسانی به مناطق محروم توسط جمعی از طلاب تأسیس شده و فعالیت‌های این مؤسسه در دو قالب برگزاری اردوهای جهادی در مناطق محروم با شرکت طلاب حوزه‌های علمیه و اعزام روحانیون جهادی به همراه گروه‌های دانشجویی و جهادی و سایر اقشار است.

 

حجت‌الاسلام حسن مرادی در جمع خانواده عاشوراییان با اشاره به این حدیث امام صادق(ع) که هر کس ما را دوست دارد، عملش مانند عمل ماست، گفت: شاخصه محبت به اهل بیت عمل و رفتار ماست، کسی که بر محبت اهل بیت(ع) از دنیا رود شهید محسوب می‌شود و خداوند به رسول اکرم(ص) می‌فرماید که اگر دوستدار من هستی، فقرا را دوست داشته باش و با آن‌ها همنشین باش؛ ائمه اهل عمل، فعالیت و کار بودند و اگر ما بخواهیم معنی این روایت‌ها را متوجه شویم باید با فقرا، کارتن‌خواب‌ها و خرابه‌نشین‌ها همنشین شویم.

 

مدیر مؤسسه جهادی تبلیغی بلاغ مبین در ادامه ابراز کرد: ما کارهای فرهنگی بزرگی در شهر انجام می‌دهیم ولی رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند که اردوهای جهادی و همنشینی با مردم، شما را از تافته جدا بافته بودن خارج می‌کند و خیر این کار بیشتر به خود شما می‌رسد تا به آن مردمی که به آن‌ها خدمت می‌کنید.وی با تشریح سیره امیرالمؤمنین(ع) و توجه ایشان به یتیمان و فقرا و وقف در راه خدا بیان کرد: عنایت حضرات معصومین(ع) به فقرا یادآور می‌شود که در هر مقام و منسبی که هستیم باید وقتی را برای همنشینی با فقرا و کارهای یدی داشته باشیم.

 

 

*خلق مخاطب کنید

 

وی از مجموعه فرهنگی عاشوراییان تقاضا کرد در برنامه‌های خود حضور در مناطق محروم و حاشیه‌نشین شهر اصفهان را مدنظر قرار دهد و کمک‌هایی از جمله جمع‌آوری ارزاق و فعالیت‌هایی زیربنایی انجام دهد و با توجه به این‌که در بحث تولید محصولات، عاشوراییان فعال است، زمینه‌ای برای اشتغال خانواده‌های محروم فراهم کند و بازارچه‌های خیریه‌ای برپا شود تا محصولات آن‌ها به فروش برسد.

 

مرادی متذکر شد: دشمنان ما همچون وهابیون، بهاییت و... نیز در مناطق محروم فعال هستند و در کل دنیا تبلیغ می‌کنند، به دلیل این‌که حکومت ما اسلامی است فضا برای تبلیغ تشیع باز است در این عرصه فعال باشید و با خدمت به مردم خلق مخاطب کنید.

 

 

*تقدیر از یک جریان فرهنگی کشوری

 

نشان عاشوراییان که به افراد مؤثر در زمینه فرهنگی و کسانی که به نوعی دلگرم‌کننده و یاری‌دهنده این مجموعه فرهنگی هستند، اختصاص دارد این بار به مدیر جوان مؤسسه جهادی بلاغ مبین تعلق گرفت.

 

این تلاشگر عرصه جهاد فرهنگی جوان، عضو نخبگان رهبری حوزه علمیه قم، استاد سطح عالی حوزه‌های علمیه قم و تهران، عضو سابق گروه علمی و فقه مدارس سفیران کشور، پژوهشگر مؤسسه تحقیقاتی امام باقر(ع)، استاد و عضو شورای اندیشه‌ورز دانشکده علمی کاربردی جهادی امام رضا(ع)، عضو سابق شورای مرکزی انجمن اسلامی دانش‌آموزان منطقه 15 تهران و نماینده فعلی طلاب و فضلای تهرانی در حوزه علمیه قم است، همچنین می‌توان در بخشی از سوابق جهادی وی به عضو مؤسس هیئت امنای تشکل فراگیر تبلیغ گروهی، تبلیغ در مدارس آموزش و پرورش، شهرها و روستاهای کشور، مؤسس و مدیریت مؤسسه جهادی بلاغ مبین با 5 گروه فعال در کشور و خارج از کشور، مدیریت بیش از 50 اردوی جهادی و تبلیغی و مسؤول شورای تبلیغی تهران در دفتر تبلیغات اسلامی اشاره کرد.

 

 

*رصد افسران جنگ نرم عاشوراییان

 

مجموعه فرهنگی عاشوراییان در اقدامی متفاوت و خلاقانه چند سالی است که در روز عاشوراییان و در گردهمایی بزرگ خانواده این مجموعه فرهنگی مدال و نشان‌هایی را که هرکدام گویای صفات و پارامترهای یک افسر جوان جنگ نرم است به نیروهای اجرایی خود اهدا می‌کند، این نشان‌ها علاوه بر ایجاد انگیزه برای این افراد و تقدیر از تلاش‌های یک‌ ساله آن‌ها جهت پیشبرد اهداف عاشوراییان می‌تواند صفات یک افسر جنگ نرم را در نیروهای اجرایی تقویت و تربیت کند.

 

این نشان‌ها شامل عناوینی همچون همت، مدیریت، ایثار، تخصص و مهارت، نظم، جهاد، ادب و خلاقیت هستند که هر ساله بر اساس رصد و ارزیابی فعالیت‌های نیروهای اجرایی توسط شورای مرکزی به منتخبین اهدا می‌شود.

 

انتخاب سخت‌گیرانه شورای مجموعه فرهنگی عاشوراییان به دلیل انتخاب محدود افرادی که مفتخر به دریافت مدال افسر جنگ نرم شدند نشان داد اعضای فعال در مجموعه فرهنگی عاشوراییان باید در تلاشی مضاعف جهت تحقق افق و اهداف فرهنگی مجموعه عاشوراییان تلاش کنند.

 

همچنین مجموعه فرهنگی عاشوراییان موفقیت‌های اعضا در زمینه کسب مقام و رتبه علمی، ورزشی، هنری و پژوهشی در سطح استان و کشور را در طول سال رصد می‌کند و در مراسم به عنوان موفقیت برتر از آنان تقدیر می‌کند.

 

در این آیتم به عنوان موفقیت‌های برتر از افرادی همچون نعمیه فاضلی به جهت شرکت در نمایشگاه بین‌المللی میانمار و کسب مقام در رشته گرافیک جشنواره محتشم و 13 آبان، زهراسادات طباطبایی به دلیل کسب مقام در رشته تیراندازی و تفنگ بادی، زینب سادات مسائلی با ارائه مقاله در کنفرانس بین‌المللی مطالعات اجتماعی فرهنگی دینی، تعیین سیما سادات تقوی به عنوان مجری متعهد در معاونت صدا و سیما، مبینا حیدری با راه یافتن به مرحله نهایی مسابقه فاز انتخاب فرزند ایران زمین، فاطمه کمالی با قبولی در رشته پزشکی دانشگاه شهید چمران و محمدعلی یزدخواستی با قبولی در رشته دندان پزشکی دانشگاه اصفهان تقدیر شد.

 

همچنین از دانش آموزانی که مشارکت مؤثر و حضوری منظم در برنامه‌های عاشوراییان داشتند تقدیر شد.

 

 

منبع:فارس

انتهای پیام/ف

  • 0 نظر
  • خواندن 615 دفعه

نظر دادن

درباره ما

متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما 

تماس با ما

متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما

  • Address : No 40 Baria Sreet 133/2 NewYork City, NY,United States

  • Email : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  • Phone1 : 0123-4567-8910
    Phone2 : 0123-4567-8910

مطالب ویژه 2

مطالب ویژه 3