مدیر مرکز اصفهان شناسی و خانه ملل گفت: اولین نمایشگاه مشاغل و حِرَف سنتی اصفهان در قالب ۲۰ غرفه از سوم تا نهم اردیبشهت‌ماه در راه شاهی برگزار می شود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان، رضا روحانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: نمایشگاه حِرَف و مشاغل سنتی اصفهان به مناسبت هفته فرهنگی اصفهان، از سوی همکاری مرکز اصفهان شناسی و خانه ملل وابسته به سازمان فرهنگی، اجتماعی و وزرشی شهرداری اصفهان و با همکاری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان از سوم تا نهم اردیبشهت‌ماه برگزار می شود.

 

وی بیان اینکه در این نمایشگاه به صورت ورک شاپ تعدادی از مشاغل وحِرَف سنتی اصفهان نیز اجرا می شود، افزود: در اولین نمایشگاه مشاغل و حرفه های سنتی اصفهان که در قالب ۲۰ غرفه برگزار می شود، مشاغلی همچون قفل سازی، فلزکاری، چیت سازی، رنگرزی، مرسع کاری، سوخت چرم، نقاشی روی استخوان، گچ بری، لایه چینی طلا و نقره و قلم کاری و برخی دیگر از مشاغل معرفی خواهد شد.

 

روحانی گفت: این نمایشگاه در تقویم رویدادهای شهرداری اصفهان به ثبت رسیده است و از این پس نمایشگاه مشاغل و حِرَق سنتی اصفهان به‌صورت سالانه و همزمان با هفته فرهنگی اصفهان شاهد برگزار خواهد شد.

 

مدیر مرکز اصفهان شناسی و خانه ملل، اصفهان را دارای پتانسیل عظیمی در حوزه فرهنگ و سنت ایرانی دانست و گفت: تلاش ما در مرکز اصفهان شناسی و خانه ملل این است که ظرفیت های عظیم اصفهان را در راستای هویت بخشی به جامعه ایرانی و شناساندن میراث ناملموس به مردم معرفی کنیم تا پتانسیل کارآفرینی و خلق ثروت در شهر افزایش یابد.

 

وی خاطرنشان کرد: اولین نمایشگاه مشاغل و حِرَف سنتی اصفهان سوم تا نهم اردیبهشت برپا خواهد بود اما افتتاحیه رسمی آن در روز سه‌شنبه چهارم اردیهبشت‌ماه برگزار می شود که در مراسم افتتاحیه از نقشه گردشگری اصفهان و کتاب مشاغل به زبان ساده برای کودکان نیز رونمایی می شود.

 

به گزارش ایمنا، اولین نمایشگاه مشاغل و حِرَف سنتی اصفهان از سوم تا نهم اردیبهشت ماه همزمان با هفته فرهنگی اصفهان در راه شاهی، واقع در خیابان استانداری برگزار می شود و علاقمندان می توانند صبح ها ساعت ۸ تا ۱۴ و بعد از ظهرها ساعت ۱۶ تا ۲۰ از این نمایشگاه بازدید کنند.

 

 

منبع:ایمنا

انتهای یپام/ف

  • 0 نظر
  • خواندن 412 دفعه

نظر دادن

درباره ما

متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما 

تماس با ما

متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما

  • Address : No 40 Baria Sreet 133/2 NewYork City, NY,United States

  • Email : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  • Phone1 : 0123-4567-8910
    Phone2 : 0123-4567-8910

مطالب ویژه 3