مشاور امور ایثارگران وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر پنهان نماندن مصادیق ایثار و شهادت، بر ترویج، معرفی و تبیین فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تاکید کرد.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان، حجت الاسلام محمدعلی انصاری روز شنبه با تشریح ابعاد مختلف ایثار و شهادت، به تنوع و گستردگی مصادیق آن اشاره کرد و گفت: گاهی مصادیق ایثار و شهادت از چشم ها پنهان می ماند ذا باید تلاش کرد تا این مصادیق به عنوان مظاهر بروز و ظهور ایثار در سطح جامعه خود را بیش از پیش نشان دهند. 

 

انصاری با تأکید بر لزوم تکریم اهل قلم و نویسندگان، به اهمیت جایگاه قلم در قرآن اشاره کرد و افزود: تمامی پیشرفت های تمدنی که از ابتدا تاکنون نصیب بشر شده است بر محور قلم استوار بوده و قسم یاد کردن قرآن به قلم نشان از اهمیت ویژه آن نزد خداوند دارد.


مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه از برپایی غرفه خانه فرهنگ ایثار در سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران خبر داد و اظهار داشت: این غرفه در بخش سازمان ها و نهادهای این نمایشگاه واقع شده و هدف از حضور غرفه خانه فرهنگ ایثار در نمایشگاه ارتباط بیشتر با اصحاب قلم، ناشرین و بازدید کنندگان است .


انصاری همچنین با اشاره به برنامه های این غرفه در نمایشگاه کتاب، گفت: طرح «کتابخانه مهربانی»، با هدف جمع آوری کتاب های مردمی و ارسال آن ها به مناطق کم برخوردار ایده ای است که خانه فرهنگ ایثار به عنوان یکی از بازوهای فرهنگی،‌ تلاش می کند تا با اجرای آن در ترویج فرهنگ ایثار به معنای ایثار اجتماعی و همچنین توسعه فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی پیشرو باشد.


وی یادآور شد: «ایثار نوشت» نام برنامه دیگری است که در آن بازدیدکنندگان از نمایشگاه، مصادیق ایثار و فداکاری را با قلم خود در دفتر ایثار ثبت می کنند که پس از پایان نمایشگاه این دست‌نوشته ها ثبت شده و در آینده به ‌عنوان کتاب منتشر خواهد شد.


انصاری در توضیح طرح «ایثار نوشت»، به ابعاد اثر بخشی آن در جامعه اشاره کرد و افزود: نگارش متن و خاطره با موضوع ایثار و فداکاری، توسط اقشار مختلف مردم باعث اشتراک فکر و احساس و تقویت یک مفهوم ملی و دینی در جامعه خواهد شد و این دست نوشته و دل نوشته ها، نگارش خاطره و مصادیق ایثار و فداکاری ابعاد فرهنگی،‌اجتماعی، سیاسی برجسته ای دارد که تلاش می کنیم به اهداف تعیین شده در طرح دست یابیم.


مشاور امور ایثارگران وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین از رونمایی 2 کتاب درخصوص آزادگان و رزمندگان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نمایشگاه کتاب خبر داد و افزود: «ایستاده چون سرو» مربوط به آزادگان کشور و «تلخ شیرین» مربوط به رزمندگان دوران دفاع مقدس نام این 2 کتاب است که از طریق مصاحبه، جمع آوری و به صورت داستانک به چاپ رسیده است.


وی هدف از حضور غرفه خانه فرهنگ ایثار در نمایشگاه را ارتباط بیشتر با اصحاب قلم، ناشرین و بازدید کنندگان عنوان کرد و گفت: امیدواریم با این هدف بتوانیم بحث ایثار و فداکاری را در جامعه گسترش دهیم.


بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران تا 22 اردیبهشت ماه جاری با شعار' نه به کتاب نخواندن' در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) همه روزه پذیرای علاقه مندان و بازدیدکنندگان از این رویداد بزرگ فرهنگی است.

 

 

منبع:ایرنا

انتهای پیام/م

آخرین ویرایش در یکشنبه, 16 ارديبهشت 1397

نظر دادن

درباره ما

متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما 

تماس با ما

متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما

  • Address : No 40 Baria Sreet 133/2 NewYork City, NY,United States

  • Email : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  • Phone1 : 0123-4567-8910
    Phone2 : 0123-4567-8910

مطالب ویژه 3