برای اولین بار خبر شهادت حسین را به مادر خبر دادند، شهید حسین سبکتکین بعد گذراندن آموزش‌های لازم به جبهه های حق علیه باطل اعزام شده بود که در ماجرای عملیات آزادسازی خرمشهر از ناحیه گردن مجروح و در تاریخ ۲۴ شهریور سال ۶۱  به درجه والای شهادت نائل آمد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان، حاجیه خانم زهرا ظغیانی، مادر شهیدان حسین،رضا و محمدعلی سبکتکین، از شهدای والامقام زرین‌شهر در دوران دفاع مقدس، روز پنج‌شنبه ۱۳ اردیبهشت سال جاری پس از تحمل سختی و رنج بیماری در سن ۸۵ سالگی به لقاءالله پیوست، موضوعی که غم و اندوه بسیاری از مردم را به دنبال داشت و حسن روحانی در پیامی رحلت این مادر والامقام را تسلیت گفت.

 

برای اولین بار خبر شهادت حسین را به مادر خبر دادند، شهید حسین سبکتکین بعد گذراندن آموزش‌های لازم به جبهه های حق علیه باطل اعزام شده بود که در ماجرای عملیات آزادسازی خرمشهر از ناحیه گردن مجروح و در تاریخ 24 شهریور سال 61 به درجه والای شهادت نائل آمد.

 

این بار نوبت محمد علی بود که با عزمی راسخ تکمیل کننده راه برادر باشد، وی که در کسوت معلمی در شهر خود ایفای نقش می کرد سرانجام یک ماه بعد از سالگرد برادر عازم جبهه ها می‌شود و در ماجرای عملیات والفجر چهار در مریوان در سال 62 به درجه رفیع شهادت می رسد.

 

شهید رضا سبکتکین از فرماندهان شجاع خطه طلایی زرین شهر هم در مرداد ماه سال 62 به جبهه اعزام می‌شود و پس از حضور در عملیات مختلف، سرانجام پیش از عملیات والفجر 8 و در منطقه دارخویین به شهادت می رسد.

 

برادر شهدای سبکتکین در گفتگو با صاحب نیوز با اشاره به اوصاف مادر این شهدای والامقام گفت: بعد از شهادت سه برادر، دوری این عزیزان هم برای ما و هم برای پدر و مادر خیلی سخت گذشت تا اینکه پدر در سال ۸۶ به لقاءالله پیوست که بعد از رفتن پدر ما دل‌تنگ‌تر شدیم.

 

محمود سبکتکین افزود: تنها دل گرمی ما بعد از رفتن پدر، حضور مادر در کنار ما بود که در طول این سال‌ها به علت درد و رنج بیماری، سختی‌های زیادی را متحمل شد، اما دل‌خوش بودیم که مادر در کنار ماست و حضورش باعث دل گرمی ما بود.

 

این جانباز دوران دفاع مقدس تصریح کرد: مادرمان، زینب گونه در برابر سختی‌ها و درد و رنج‌ها ایستاد و مقاومت کرد تا ما را حسینی تربیت کند که در راه امام حسین (ع) ثابت‌قدم باشیم و برادران شهیدم با شهادتشان چنین موضوعی را ثابت کردند.

 

محسن عزیز اللهی جانباز دوران دفاع مقدس در وصف این مادر شهید گفت: مادر شهدای سبکتکین ازجمله مادرانی بود که با اقتدا به حضرت ام‌البنین(س) فرزندان خود را در این مسیر فدا کرد.

 

وی افزود: ارزش کاری که این مادران انجام داده‌اند، قطعاً در پیش گاه خدای متعال محفوظ است چراکه پس از تقدیم فرزندان خود در این مسیر، باصلابت همچنان از انتخابشان دفاع می‌کنند.

 

مدیر عامل موسسه راویان فتح لنجان تصریح کرد: چنین روحیه‌ای که پس از گذشت ۳۰ سال از دوران دفاع مقدس با صلابت و افتخار از اینکه فرزندان خود را در راه اسلام فدا کرده است سخن به زبان می آورد، ستودنی است.

 

این مادر بزرگوار در آخرین روزهای عمر بابرکت خود که در همایش تکریم مادران شهدای شهرستان لنجان حضور پیدا کرده بود، همواره از رشادت های فرزندان خود سخن به میان می آورد و تا پایان مراسم علی رغم وجود مشکلات جسمی حتی لحظه ای هم خم به ابرو نیاورد.

 

روحش شاد و یادش گرامی باد.

 

 

منبع:صاحب نیوز

انتهای پیام/ف

آخرین ویرایش در یکشنبه, 16 ارديبهشت 1397
  • 0 نظر
  • خواندن 816 دفعه

نظر دادن

درباره ما

متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما 

تماس با ما

متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما

  • Address : No 40 Baria Sreet 133/2 NewYork City, NY,United States

  • Email : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  • Phone1 : 0123-4567-8910
    Phone2 : 0123-4567-8910

مطالب ویژه 3