سلسله نشست‌هایی با نام «راحیل» که چند سالی است هر هفته در گلستان شهدای اصفهان برگزار می شود به فصل «خلق ثانیه‌های عاشقانه» رسیده است و فرصتی است برای یادگیری راه و رسم عاشقی.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان، چند سالی است که هر هفته ساعت 10 صبح گلستان شهدای اصفهان میزبان جمعی است که اکثراً جوان هستند و حول یک محور در این مکان جمع می‌شوند و یکی دو ساعتی را به بحث و سخنرانی می‌پردازند؛ موضوع جذاب دوران جوانی، که نه تنها از دغدغه‌های بزرگ ذهن جوانان بلکه از موضوعات مورد توجه خانواده‌هاست و این موجب شده است تا در بین جمع جوان این گردهمایی پدر و مادرها نیز حضور داشته باشند.

 

سلسله نشست‌هایی با نام «راحیل» با موضوع سبک زندگی که به صورت اختصاصی به بخش ازدواج در سبک زندگی پرداخته است و افراد زیادی را به خود جذب کرده است و هر هفته در این زمان مشخص به گلستان شهدای اصفهان می‌کشاند.

 

ابراهیم عمرانی در خصوص سلسله جلسات «راحیل» اظهار کرد: در حوزه انقلاب اسلامی موضوعی که مورد توجه مقام معظم رهبری قرار دارد «سبک زندگی» است و ما در شعار محوری خانه انقلاب که «تبیین بینش ولایی و هویت انقلابی» است، هرمی داریم که به موضوعات مختلفی مثل «سبک زندگی»، «اقتصاد مقاومتی» و « بینش ولایی» می‌پردازد؛ این جلسات نیز در موضوع سبک زندگی برنامه ریزی شده است که بخشی از آن استحکام بنیان خانواده است.

 

وی با اشاره به تاریخچه شکل گیری این جلسات، افزود: فصل نخست این سلسله جلسات از سال 94 آغاز شد که 30 جلسه ادامه داشت؛ فصل دوم این نشست‌ها در سال گذشته انجام شد که 49 جلسه به طول انجامید و فصل سوم آن‌که از 18 فروردین آغاز شده است تا انتهای سال ادامه خواهد داشت.

 

فصل نخست سلسله جلسات راحیل در رابطه با «خویشتن‌داری جنسی» بود و فصل دوم این جلسات در رابطه با «معیارهای انتخاب همسر» بود و فصل سوم نیز در موضوع آمادگی برای شروع یک زندگی عاشقانه و با شعاع محوری «خلق ثانیه‌های عاشقانه» است که در حال برگزاری است.

 

 

* قدم قدم تا فصل عاشقانه‌ها

 

مدیر خانه انقلاب اسلامی و ولایت اصفهان گفت: سلسله نشست‌های راحیل در فصل سوم با موضوع «بایدها و نبایدها، چالش‌ها و راهکارهای دوران عقد» برگزار کردیم؛ جمعه‌های هر هفته از ساعت 10 صبح با محوریت سخنرانی امیرحسین بانکی‌پورفرد برگزار می‌شود؛ چند هفته‌ای هست که در دوران استقلال وارد شدیم و موضوع «آمادگی برای شروع یک زندگی عاشقانه» جلسات را پیش می‌بریم.

 

وی ابراز داشت: با شعاع محوری «خلق ثانیه‌های عاشقانه» مباحث به شکلی مطرح می‌شود که هم برای افرادی که در دوران عقد هستند مفید است و هم برای زوج‌هایی که عروسی کرده‌اند و در دوران استقلال به سر می‌برند مفید فایده است؛ همچنین در این مباحث نکاتی مطرح می‌شود که برای خانواده‌ها نیز سودمند و کاربردی است.

 

عمرانی در خصوص مزیت این دوره از جلسات، تصریح کرد: در این دوره هر هفته از زوج‌های جوانی که در جلسه حضور دارند نام‌نویسی می‌شود و در انتهای جلسه زوجی که در قرعه‌کشی انتخاب می‌شود میهمان میز خلق ثانیه‌های عاشقانه خانه انقلاب می‌شود که می‌تواند از کافی‌شاپ و ناهار در این مرکز استفاده کند و از فروشگاه کتابی که در مباحث دوران عقد و شناخت بیشتر زن و مرد قرار دارد کتاب‌های مورد نیازشان را تهیه کنند.

 

 

* پرسش‌هایتان را به راحتی بپرسید

 

یکی از نکات بارز و مورد توجه این جلسات این است که جلسه به صورت سخنرانی صرف نبوده و شرکت‌کنندگان در جلسات این امکان را دارند تا سؤالات خود را در موضوعات جلسه مطرح کنند و پاسخ‌های کارشناس برنامه را در این رابطه جویا شوند چراکه اکثراً کسانی که در این جلسات شرکت می‌کنند با شرایط مشابهی در موضوعاتی جلسه رو به رو هستند.

 

وی با بیان شرح برگزاری جلسات، عنوان کرد: پیش از هر جلسه موضوعات جلسه به شرکت‌کنندگان اطلاع‌رسانی می‌شود، 30 دقیقه ابتدایی بحث با سخنرانی امیرحسین بانکی‌پورفرد آغاز می‌شود، سپس 15 دقیقه پرسش و پاسخ شفاهی و 15 دقیقه پرسش و پاسخ کتبی خواهیم داشت.

 

 

* اگر نمی‌توانید در جلسات شرکت کنید

 

البته گفتنی است که افرادی که نمی‌توانند در برخی جلسات شرکت کنند یا به هر دلیلی نمی‌توانند در زمان مشخص شده در روز جمعه به این برنامه برسند این امکان را دارند تا از صوت و فیلم جلسات بهره ببرند تا از این مطالب مفید استفاده کنند.

 

مدیر خانه انقلاب اسلامی و ولایت اصفهان نوید داد: صوت و محتوای کامل جلسات به صورت صوت و فیلم در کانال اطلاع‌رسانی خانه انقلاب اسلامی و ولایت در پیام‌رسان‌های ایتا و سروش قرار داده می‌شود تا افراد بتوانند از این مطالب استفاده کنند؛ آدرس کانال خانه انقلاب در این پیام‌رسان‌های سروش، آی گپ، گپ و بله @khanehenghelab و در پیام‌رسان ایتا آدرس khaneh_enghelab@ است.

 

وی با بیان این موضوع که هر هفته حدود 800 نفر در جلسه راحیل شرکت می‌کنند، بیان داشت: بازخوردی که تاکنون گرفتیم خیلی خوب بوده است و گویای این موضوع بود که هم جامعه ما تشنه چنین بحث‌هایی است و هم اینکه از جانب مخاطب این اسرار وجود داشت که این جلسات ادامه‌دار شود که نقطه عطفی برای موضوع سبک زندگی انقلاب اسلامی است.

 

 

* راحیل با رایحه شهدا

 

عمرانی در خصوص انتخاب گلستان شهدای اصفهان برای برگزاری این جلسات، اذعان داشت: مکان‌های مختلفی انتخاب کردیم اما گلستان شهدا از چند جهت مورد توجه قرار گرفت، یکی اینکه در جوار مزار شهدای بزرگوار است که موجب برکت جلسه می‌شود، دلیل دوم اینکه طیف وسیعی از اقشار مختلف که فقط مذهبی نیستند در صبح‌های جمعه به گلستان شهدا مراجعه می‌کنند که می‌توانند در این برنامه نیز شرکت کنند.

 

وی ادامه داد: دلیل سوم نیز این است که این کار با همکاری مجموعه فرهنگی مذهبی تخت فولاد انجام می‌شود که موجب می‌شود برگزاری این جلسات در گلستان شهدا در فضایی باز و صمیمی تأثیرگذار باشد؛ از طرفی افراد زیادی که در صبح جمعه در گلستان شهدا شرکت می‌کنند به چند جهت مورد توجه هستند، یکی اینکه تعداد زیادی هستند، همچنین از اقشار فرهنگی مختلف مردم هستند و نهایتاً اینکه تعداد افراد بیشتری در این مکان می‌توانند از برنامه بهره ببرند.

 

مدیر خانه انقلاب اسلامی و ولایت اصفهان در رابطه با اتفاقات جالب توجه برگزاری این برنامه تشریح کرد: در فصل گذشته راحیل افراد بسیاری با مباحث ما پیش آمدند، در آن دوره ازدواج کردند و در حال حاضر نیز با مباحث دوران عقد در کنار ما هستند؛ از طرفی بسیاری از این افراد در همین جلسات با یکدیگر آشنا شدند و با هم ازدواج کردند؛ هفته گذشته نیز یک زوج جوان در جلسه شرکت کردند که شب قبل از جلسه عقد کرده بودند و در مورد اینکه این جلسات به آن‌ها در امر ازدواجشان کمک کرده است صحبت به میان آوردند.

 

 

* مشاوره رایگان انتهای جلسات

وی خاطرنشان کرد: نکته حائز اهمیتی که این جلسات دارد این است که افراد بعد از جلسه می‌توانند با سخنران جلسه صحبت کنند و از وی مشاوره بگیرند که باعث شده است که افراد بسیاری به همین دلیل در این برنامه شرکت می‌کنند.

 

اهمیت این امکان مشاوره برای شرکت‌کنندگان در این جلسات زمانی مشخص می‌شود که بدانید امیرحسین بانکی‌پورفرد نویسنده کتاب‌های ارزشمند و پرفروش «مطلع مهر»، «سر دلبران» و «اخلاق خانواده» و عنوان‌های بسیار دیگری است و همچنین از جمله مشاوران قوی در امر ازدواج در کشور به حساب می‌آید وی همچنین ریاست دانشکده اهل بیت در اصفهان را نیز بر عهده دارد.

 

عمرانی در پایان اظهار کرد: این دو هفته، یعنی روز قدس و روز عید فطر برنامه راحیل برگزار نمی‌شود و ادامه جلسات از سه هفته دیگر ادامه خواهد یافت، اما دعوت می‌کنیم از کسانی که در این جامعه هدف هستند در این جلسات شرکت کنند و امید داریم این جلسات مورد رضایت مردم قرار بگیرد.

 

 

منبع:فارس

انتهای پیام/ف

آخرین ویرایش در شنبه, 19 خرداد 1397
  • 0 نظر
  • خواندن 1029 دفعه

نظر دادن

درباره ما

متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما 

تماس با ما

متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما

  • Address : No 40 Baria Sreet 133/2 NewYork City, NY,United States

  • Email : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  • Phone1 : 0123-4567-8910
    Phone2 : 0123-4567-8910

مطالب ویژه 3