وزرای خارجه کشورهای طرف برجام برای بررسی راه‌های نجات این توافق بین‌المللی شامگاه روز دوشنبه در نیویورک گرد هم‌ می‌آیند.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان، وزرای خارجه کشورهای باقی‌مانده در برجام قرار است روز دوشنبه در نیویورک نشستی را به‌منظور بررسی آخرین وضعیت نجات توافق هسته‌ای برگزار کنند، آن هم در شرایطی که تحریم‌های آمریکا علیه صادرات نفت ایران قرار است در ماه نوامبر (آبان‌ماه) اجرایی شود.

 

طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، قرار است وزرای خارجه کشورهای باقی‌مانده در برجام ساعت 8 شب ــ روز دوشنبه ــ به‌وقت نیویورک دور هم جمع شوند تا درباره راه‌های نجات این توافق بین‌المللی گفتگو و رایزنی کنند.

 

هدف این رایزنی‌ها یافتن راهی برای حفظ توافق هسته‌ای و پایبند نگه‌داشتن ایران به محدودیت‌های برجامی، علی‌رغم خروج آمریکا از آن و اعمال تحریم‌های تازه واشنگتن ضد تهران است.

 

با این حال رویترز به‌نقل از یک دیپلمات ارشد اروپایی که نام و نشانی از وی ارائه نکرده است، نوشت: «آنچه [ما اروپایی‌ها] می‌توانیم انجام دهیم، صادقانه بگویم، محدود است».

 

رویترز در گزارش خود از وضعیت برجام، با استناد به سخنان این دیپلمات اروپایی که نامی از وی به‌میان نیامده، آورده است که حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران «نیازمند استدلالی برای دفاع از توافق [برجام] در برابر تندروها است. وی نیاز به این دارد که به او [دلیلی برای دفاع در مقابل منتقدان] دهیم».

 

اما این دیپلمات ارشد اروپایی گفت: «ما تلاش می‌کنیم به وی [دلیلی برای دفاع در مقابل منتقدان] دهیم، اما آنچه که می‌توانیم انجام دهیم، صادقانه بگویم، محدود است».

 

به‌نوشته رویترز، دیپلمات‌های اروپایی امید دارند که [از طریق نگه‌داشتن ایران در برجام بتوانند همچنان] برنامه هسته‌ای ایران را زیر نظر بگیرند؛ آن‌ها به تهران گفته‌اند که اگر ایران توافق را دور بیندازد، چاره‌ای جز بازگرداندن تحریم‌ها ندارند.

 

رویترز به‌نقل از یک دیپلمات ارشد دیگر اروپایی که باز هم نامی از وی به‌میان نیاورده، نوشت: «آن‌ها [ایرانی‌ها] مرتب به ما می‌گویند که وضعیت وحشتناک است، آن‌ها از توافق خارج می‌شوند یا به‌صورت جزئی توافق را حفظ و اجرا می‌کنند، این همان نغمه قدیمی است، اما هم‌اکنون آن‌ها به اجرای برجام ادامه می‌دهند».

 

این دیپلمات ارشد اروپایی به رویترز گفت: «ما به آن‌ها هشدار می‌دهیم که اگر از توافق خارج شوند، به خودشان بیش از ما آسیب خواهند زد».

 

 

منبع:تسنیم

انتهای پیام/م

نظر دادن

درباره ما

متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما 

تماس با ما

متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما

  • Address : No 40 Baria Sreet 133/2 NewYork City, NY,United States

  • Email : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  • Phone1 : 0123-4567-8910
    Phone2 : 0123-4567-8910

مطالب ویژه 3