پیکرهای مطهر72 شهید تازه تفحص شده هشت سال دفاع مقدس در میان استقبال مردم شهید پرور ایران اسلامی از گذرگاه مرزی شلمچه در خرمشهر به خاک وطن منتقل شدند و نشانی از بی نشان ها که در اصل جاوید و ماندگار هستند بر ما افق روشنی را بنا نهاد.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان، امروز سه شنبه 20 آذر ماه 1397، هرچند روی بدنه تابوت‌های حامل پیکر پاک این شهیدان نوشته شده بود شهید گمنام، اما مادران، پدران، برادران وخواهران بسیاری از نقاط مختلف آمده بودند تا این شهدای ماندگار را به نام واقعی شان صدا زنند نام هایی مانند پسرم، برادرم، غریب من و حتی مسافر کربلا و زائر ارباب بی کفن حسین (ع).

 

امروز گذرگاه مرزی شلمچه با حضور صدها تن از مردم شهید پروری که برای ورود پیکر 72 شهید گمنام دفاع مقدس گردهم آمده بودند حال و هوایی عاشورایی داشت و جمعیت سوگوار، همچون صدفی زیبا این پیکرهای پاک را چون مرواریدی در آغوش گرفته بود.


این شهدا در عملیات های رمضان، کربلای 5 و تک دشمن در اواخر جنگ تحمیلی به شهادت رسیدند که پیکر مطهر آنها اخیرا در مناطق عملیاتی زبیدات، شلمچه و کتیبان از سوی گروه های تفحص در خاک عراق شناسایی شدند.


‌پیکرهای مطهر این شهدا با برگزاری آئینی بر روی دوش عشایر بسیجی اهل سنت منطقه گچین بندرعباس و نیز حضور اقشار مختلف مردم آبادان و خرمشهر از گذرگاه مرزی شلمچه وارد خاک میهن اسلامی شدند.


اما حرکت در میان کاروان شهدا حسی غریب ولی آشناست و تنها کافی است وسط موج انبوه حاضران گوش بسپاری به زمزمه های سوزناک صدها نفری که دستهایشان را به سمت کانون این موج عاشقی دراز کرده‌اند و در اشتیاق نوازش تابوت های شهدا هستند که پیکرهای پاک و نورانی این 72 شهید گمنام را در برگرفته و آنان را پاره تنم می خواندند.


آنان که امروز از سرچشمه زلال دریای عاشقی در شلمچه هم پای جمعیت مسیر به سمت دارالشهدا را با پای دل قدم زدند، به ‌روشنی فهمیدند آنان که با نام شهید گمنام روی دستان عاشق خود تشییع می شوند، بسیار نامی‌تر از ما هستند که هنوز در بند نام و نشان مانده ایم و از یاد برده ایم نشان عاشق در بی نشانی و گمنامی است.


اگرچه در قواعد دنیای روزمره ما شاید نگنجد اما باید به حقیقت نوشت که امروز آیین ورود 72 شهید نه گمنام بلکه نام‌آور و همیشه زنده در شلمچه برگزار شد که نام همگی آنان شهدای اقتدار ایران است و این چه نام مناسبی است برای آنان که به گفته خداوند متعال همواره زنده اند و نزد پروردگارشان روزی می‌خوردند.


رئیس کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در گذرگاه مرزی شلمچه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: در میان پیکرهای مطهر این شهدا پیکر چهار مجاهد شهید عراقی از لشکر بدر که در عملیات کربلای 5 به شهادت رسیده و اخیرا در جزیره عجراویه نزدیکترین جزیره به بصره تفحص شدند وجود دارد.


سردار سیدمحمد باقرزاده گفت: پیکرهای این چهار شهید لشکر بدر پس از انتقال به مشهد مقدس و طواف در حرم امام رضا(ع) برای خاکسپاری به کربلا و نجف منتقل می شوند.


وی گفت: 27 آذرماه نیز پیکرهای مطهر 46 شهید دوران دفاع مقدس که در مندلی و زرباطیه عراق شناسایی شده اند از مرز مهران به کشور باز خواهند گشت.


نوحه خوانی، سینه زنی، برپایی ایستگاه صلواتی، دود کردن اسپند، پاشیدن گل و گلاب بر روی پیکر پاک و نورانی این شهیدان گمنام و تشییع این عزیزان نام آور از سوی مردم شهید پرور کشورمان از دیگر زیبایی های این مراسم معنوی بود که ساعتها ادامه داشت.

 

 

منبع:ایرنا

انتهای پیام/م

نظر دادن

درباره ما

متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما 

تماس با ما

متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما

  • Address : No 40 Baria Sreet 133/2 NewYork City, NY,United States

  • Email : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  • Phone1 : 0123-4567-8910
    Phone2 : 0123-4567-8910

مطالب ویژه 3