یکصد و شصت و هشتمین جلسه شورای مشاورین وزرا و دستگاه‌های اجرایی در امور ایثارگران روز دوشنبه 26 آذرماه برگزار شد.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان، مهدی ایزدی معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران در این جلسه با اشاره به طرح تنقیح قوانین در بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: این طرح در حال اجراست و خوشبختانه مراحل آن به‌خوبی طی شده و امیدواریم تا پایان سال به اتمام برسد.

 

وی افزود: در اجرای این طرح قوانین مربوط به حوزه ایثارگری در 110 سال اخیر یعنی از سال 1285 تا 1395 که تاریخ قانون‌گذاری در کشورمان بوده مورد بررسی قرار گرفته است و مشخص شده 1798 حکم قانونی مربوط به ایثارگران در قانون وجود دارد. همچنین 112 مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و 1723 مورد مقررات دیگر نیز مربوط به ایثارگران شناسایی شده است.


معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح کرد: 12 درصد از این احکام به‌صورت کامل نسخ شده‌اند و 38 درصد نیز به‌صورت ضمنی نسخ شده‌اند و 50 درصد باقی مانده همچنان معتبر هستند. درباره مقررات نیز 840 مورد فاقد اعتبار شده و بقیه که حدود 900 مورد هستند همچنان معتبر هستند.


ایزدی با بیان اینکه در بررسی تنقیحی به دنبال حفظ قوانین مفید برای ایثارگران هستیم، افزود: همچنین در این مسیر تعارضات قانونی نیز مشخص می‌شوند و مقرر شده است زمانی که کار تنقیح به اتمام رسید به این تعارضات بپردازیم و مشاورین وزرا در امور ایثارگران می‌توانند در زمینه رسیدگی به این تعارضات به ما کمک‌های خوبی کنند.


عبدالرضا عباسپور معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران و سید ناصر میرعیسی خانی مدیرکل دفتر امور حقوقی بنیاد نیز در این نشست به سؤالات مطرح شده در خصوص بیمه درمان تکمیلی ایثارگران و حوزه قوانین و لوایح پاسخ دادند.

 

 

منبع:ایثار

انتهای پیام/م

نظر دادن

درباره ما

متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما 

تماس با ما

متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما

  • Address : No 40 Baria Sreet 133/2 NewYork City, NY,United States

  • Email : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  • Phone1 : 0123-4567-8910
    Phone2 : 0123-4567-8910

مطالب ویژه 3