رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه حدود 25 درصد دانشجویان دانشگاه شاهد از خانواده ایثارگران هستند، افزود: باید زمینه حضور بیشتر ایثارگران در این دانشگاه ها مهیا شود.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان، حجت‌الاسلام‌ و المسلمین سیدمحمدعلی شهیدی روز یکشنبه در سی و هفتمین نشست هیات امنای دانشگاه شاهد افزود: روند ارتقای سطح علمی دانشگاه شاهد باید ادامه یابد؛ این مساله با کمک اعضای هیات امنا، مسئولان و اعضای علمی دانشگاه امکانپذیر است و انتظار ما برجسته ‌تر شدن نقش این دانشگاه است.

 

وی در این جلسه با اشاره به جایگاه ویژه دانشگاه شاهد، اظهار داشت: دانشگاه شاهد یادگار امام راحل است و هم ایشان و هم مقام معظم رهبری همواره نظر خاصی بر این مجموعه داشته‌اند.


شهیدی با تأکید بر ادامه روند ارتقای سطح علمی دانشگاه شاهد تصریح کرد: این دانشگاه باید از نظر افزایش سطح علمی گام‌های بلندتری بردارد و این مساله با کمک اعضای هیات امنا، مسئولان و اعضای علمی امکان‌پذیر است و انتظار ما برجسته‌تر شدن نقش این دانشگاه است.


معاون رئیس جمهوری ادامه داد: باید برنامه ‌ریزی‌ های متنوعی از نظر علمی، اجتماعی و سیاسی برای دانشجویان صورت بگیرد تا شاهد فعالیت‌های آزادانه و خوب دانشجویان در همه زمینه‌ ها و وجود فضای نشاط در مجموعه باشیم.


رئیس بنیاد شهید با اشاره به مشکلات مالی و بودجه‌ای موجود گفت: با وجود تمام مشکلات باید تلاش کنیم دانشگاه شاهد در همه زمینه‌ ها ارتقا پیدا کند. همچنین برای برطرف کردن مشکلات مجموعه‌ های درمانی دانشگاه باید تدابیری اندیشیده شود.


سید محمد بطحایی وزیر آموزش‌ و پرورش نیز در این نشست گفت: مجموعه آموزش ‌و پرورش در سال‌ های آینده شاهد موج بازنشستگی نیروی انسانی است و در این زمینه با تنگناهایی روبرو می‌ شود.


وی افزود: دانشگاه‌های شهید رجایی و فرهنگیان نیز ظرفیت کافی برای تربیت این میزان نیرو برای مجموعه را ندارند و پیشنهاد ما استفاده از ظرفیت دانشگاه شاهد برای کمک به حل این مساله است که باید شرایط آن در جلسات مشترک بررسی شود.


محمدباقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این نشست گفت: ظرفیت‌های بسیاری در دانشگاه شاهد وجود دارد که باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرند تا شاهد ارتقای کیفیت این مجموعه باشیم.


در این جلسه گزارش حسابرسی دانشگاه شاهد قرائت شد که بر اساس آن عملکرد این مجموعه در سال مالی گذشته «مطلوب» ارزیابی شد.


اکنون حدود 160 هزار دانشجوی ایثارگر در دانشگاه های مختلف سراسر کشور وجود دارد که حدود 80 درصد آنها در دانشگاه های آزاد و غیرانتفاعی مشغول تحصیل هستند.

 

 

منبع:ایثار

انتهای پیام/م

آخرین ویرایش در دوشنبه, 03 دی 1397

نظر دادن

درباره ما

متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما 

تماس با ما

متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما

  • Address : No 40 Baria Sreet 133/2 NewYork City, NY,United States

  • Email : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  • Phone1 : 0123-4567-8910
    Phone2 : 0123-4567-8910

مطالب ویژه 3