مردم ولایتمدار پایتخت به مناسبت نهمین سال گرامیداشت حماسه ۹ دی؛ «روز بصیرت و میثاق امت با ولایت »دیروز در میدان امام حسین(ع)حضور یافتند و سپس با پیاده روی تا میدان شهدا انزجار خود را از ایادی استکبار اعلام کردند.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان، در این مراسم، جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب گفت: ایران اسلامی نشان داد توان و ظرفیت شکست اسکتبار جهانی را در عرصه های مختلف دارد.

 

سردار سرتیپ حسین سلامی اظهار داشت: ملت بزرگ ایران در طول تاریخ همواره روزهای بزرگ تاریخی خلق کرده است.

 

وی بیان کرد: نخستین یوم الله، ۲۲ بهمن ۵۷ بود که ملت ایران ضربه ای جبران ناپذیر به آمریکا زد و با سقوط شاه زلزله ای بر استکبار وارد کرد که همچنان آمریکا و متحدان او را رنج می دهد؛ این نخستین شکست آشکار آمریکا بود که به اسم ملت ایران ثبت شد.جانشین فرمانده سپاه افزود: اشغال جاسوسخانه آمریکا در تهران تیر خلاص به حضور سیاسی آمریکا در کشور مقدس ایران بود که انقلابی بزرگتر از انقلاب اول نام گرفت. پس از آن دوباره یوم الله دیگری به دنبال گرفتارشدن نیروهای ویژه آمریکا در شن های طبس خلق شد.

 

سلامی تصریح کرد:پیروزی شگفت انگیز در یک جنگ نابرابر از دیگر نمایش های قدرت ایران بود که در جنگ تحمیلی ستون استکبار را شکست. ملت بزرگ ایران در دوران دفاع مقدس ثابت کرد که با اقتدار می ایستد و از هیچ کسی شکست نخواهد خورد.

 

وی افزود: یوم الله دیگری که تحت رهبری های رهبر معظم ، جانباز،دشمن شناس و شجاع رخ داد، در ۹ دی رخ داد و ملت بزرگ ایران در این روز همچون سپهری فروزان در تاریخ این کشور درخشید.ملت ایران در آن روز خاطره انگیز تاریخ جدیدی ساخت.

 

جانشین فرمانده سپاه تصریح کرد: این بار ائتلاف همه قدرت های شیطانی که مصمم بودند از فرصت فتنه داخل کشور نظام را به براندازی برسانند، ملت ایران آرزوی به هم پیوسته قدرت های جهانی و دنباله های داخلی آنها را در گورستان بزرگ این سرزمین دفن کرد.

 

وی بیان کرد: ما هرگز اماممان را در هیچ صحنه سختی تنها نخواهیم گذاشت . ماپشت سر رهبر بزرگمان قله های بزرگ را فتح خواهیم کرد‌.

 

سلامی افزود: ملت همه زخم های این فتنه را ترمیم کرد و امروز مقاومت های ملت ایران در سایر بلاد اسلامی دیده می شود.

 

وی گفت: رهبر عزیز و بزرگوار ما بزرگترین نقش را در طول همه پیچیدگی ها در هدایت ملت بر عهده داشتند و امواج فتنه را با تدبیر خود شکافتند؛ رهبری در این جریان شرح صدر داشت.

 

جانشین فرمانده سپاه تصریح کرد: رهبری با الهام‌بخشی های خود بذر آگاهی و ایمان را در ذهن و دل های ما کاشت تا انقلاب به درختی تناور برسد که امروز شاخسارهای آن در جای‌جای نقاط عالم دیده می شود.

 

سلامی، فتنه را عامل بروز تحریم ها دانست و یادآور شد: بولتون از مقامات آمریکایی آن زمان اعلام کرد که اکنون فتنه شکست خورده و زمان آغاز تحریم رسیده است.

 

وی ادامه داد: امروز نفوذ منطقه ای ما بخش های مهمی از سیاره زمین را در بر گرفته است؛ این نفود نظامی نیست بلکه نفوذ آرمان ها واندیشه های تابناک رهبر بزرگ است؛رهبر توانسته است بخش های بزرگی از جهان اسلام را از سیطره استکبار خارج کند.

 

جانشین فرمانده سپاه تصریح کرد: امروز گزینه نظامی دشمن مردود و نابود است و قدرت داریم در زمین هوا و دریا راه را برای هر متجاوزی از جمله آمریکا و شرکای او ببندیم.سلامی با بیان این که آمریکا به زوال سیاسی، نظامی و اقتصادی رسیده است، گفت: بیشترین زوال ، زوال عقل استراتژیک و پایان یافتن عقل آمریکا ست که منابع عظیم را در بیابان های منطقه هدر می دهد و بدون هیچ دستاوردی مجبور به عقب نشینی می شود‌.

 

وی خارج شدن آمریکا از برجام را نشانه نداشتن تفکر سیاسی این کشور دانست و گفت: آنها هفت تریلیون دلار در سوریه و عراق هزینه می کنند اما سرانجام مجبور به ترک منطقه می شوند. آنها به رغم همه شکست ها همچنان بر ملت ما متمرکز هستند و با جنگ روانی علیه ما اقدام می کنند، اما ملت ایران آنها را در این جنگ جدید هم شکست خواهد داد.جانشین فرمانده سپاه بیان کرد :ملت ایران می داند مذاکره، سیاست بازی آنهاست و ما هرگز در میدان سیاست آنها بازی نمی کنیم ؛ مذاکره، شکننده وحدت ملی و مقاومت، تقویت کننده وحدت ملی است.آنها در مذاکره به کاری که دوست دارند وارد می شوند و ما در میدانی که نفرت داریم وارد می شویم.

 

سلامی تصریح کرد: می توانیم با تکیه بر توان داخلی کمر تحریم را بشکنیم. آنها فکر می‌کردند که با تحریم می توانند ما را شکست بدهند، اما هرچه بیشتر تحریم کنند پروژه تحریم شکست بیشتری می خورد.

 

وی افزود: همه فکر می کردند در ۱۳ آبان ،تحریم مشکل اقتصادی برای ایران ایجاد می کند، اما دیدیم که در آن روز اتحاد و آرامش بیشتری در کشور شکل گرفت.

 

حضور جوانان و زنان کشورمان در این مراسم که یک صدا کینه توزی دشمنان ایران را محکوم کردند،چشمگیر بود.

 

 

 بزرگداشت یوم‌الله ۹ دی در دانشگاه تهران

 

حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان درمراسم بزرگداشت یوم‌الله ۹ دی که توسط سازمان بسیج استادان دانشگاه تهران در مسجد دانشگاه برگزارشد گفت: ارزش ۹ دی به آن است که توانست برخورد عقلانی با یک پدیده اجتماعی رو‌به بحران داشته باشد و از این رو نام بصیرت را به خود گرفت.

 

به گزارش خبرنگارما این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به این‌که اختلاف نظر همیشه وجود دارد، اما داغ کردن اختلافات و جریان‌های سیاسی اصولگرا و اصلاح‌طلب باعث شده است کشورمان هیچ‌گاه رشد لازم را نداشته باشد افزود: ایجاد‌ جریان‌هایی به اسم اصولگرا و اصلاح طلب کار بیگانگان بوده است. وی اضافه کرد: فرض کنید اگر دانشگاه‌ها بخواهند استادان خود را جناحی انتخاب کنند چه ضربه‌ای به علم وارد خواهد شد؟ در سایر زمینه‌ها هم آسیب به همین صورت خوهد بود.

 

حجت‌الاسلام پناهیان اظهار داشت: برنامه‌ریزان طرح دو قطبی سیاسی، حدود۱۰۰ سال است که اروپا و آمریکا را اینگونه اداره می‌کنند و خفقان سیاسی، نتیجه همین دو قطبی است.

 

سخنران با بیان این‌که باید از فضای عمومی این دو قطبی سیاسی عبور کنیم، گفت: اگر شرایط برای بیان نظرات سیاسی مختلف مهیا نباشد به عقب ماندگی سیاسی نزدیک می‌شویم.

 

وی با انتقاد از این مسأله که برخی، انقلابیگری را آرمانگرایی می‌نامند، تأکید کرد: همه اهداف انقلاب چیزی جز واقع‌بینی نیست. اگر می‌توانید یک نمونه بیاورید که امام در رفتارهای خود ارزشی و غیرعقلانی عمل کرده باشد .

 

این استاد دانشگاه با بیان این که دعوای انقلابی و غیرانقلابی دعوای عقلانیت و توهم است، اظهار داشت: متأسفانه انقلاب اسلامی مدت۴۰ سال است که غیرعقلانی ترجمه شده است.

 

حجت‌الاسلام پناهیان همچنین با انتقاد از نبود گفتگو در جامعه گفت: متأسفانه دیکتاتورهای رسانه‌ای جناحی اجازه نمی‌دهند گفتگو صورت گیرد. اگر دین و تعصبات غربزده را کنار بگذاریم، واقعیت‌ها را درنظر بگیریم و امکان گفتگو و ارائه راه‌حل‌های مناسب را فراهم کنیم، بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

 

وی با تأکید بر این موضوع که بدون ولایت کار جامعه سامان نمی‌یابد، افزود: هر کس عاقل‌تر است، انقلابی‌تر است و دلیل انتخاب آقا به عنوان رهبر هم، رهنمودهای عاقلانه ایشان است؛ اسلام کاری جز پرورش عقل و ولایت کاری جز ارائه راهکارهای عاقلانه ندارد.

 

وی اظهار امیدواری کرد که هرچه جلوتر پیش می‌رویم بیشتر به سمت واقع‌بینی و عقلانیت حرکت کنیم و تأکید کرد:‌ از نظر آقا مهمترین ارزش انقلاب،‌ عقلانیت است.

 

در پایان مراسم به احترام شهدای هسته‌ای،‌ از همسر شهید علی محمدی تقدیر شد.

 

 

بزرگداشت روز ملی بصیرت و تجدید میثاق با ولایت در سراسر کشور

 

سرویس شهرستان‌ها:‌ آیین بزرگداشت حماسه نهم دی دیروز با حضور قشرهای مختلف مردم در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی با شعار «۴۰ سال ولایتمداری، بصیرت و استقامت؛ رمز ماندگاری انقلاب اسلامی» در حمایت از ولایت و نظام اسلامی در مراکز استان‌ها و شهرهای مختلف کشور برگزار شد.

 

مردم ولایتمدار کشورمان با حضور پرشور در راهپیمایی بزرگداشت سالروز حماسه نهم دی (روز ملی بصیرت و تجدید میثاق با ولایت) در سراسر کشور که با حضور وسخنرانی مسئولان و قشرهای مختلف مردم و مدافعان انقلاب اسلامی برگزار شد، با حفظ وحدت و انسجام نقشه‌های شوم دشمنان را نقش برآب کرده و با آرمان‌های والای شهدا و امام شهیدان تجدید میثاق کردند. نهم دی سال ۸۸ به عنوان برگ زرینی از دفتر پر افتخار و سراسر عزت تاریخ کشور ایران اسلامی، پیام ولایتمداری ملت بسیجی و قدرشناس را به جهانیان فریاد زد و مردم بصیر و انقلابی با حضور پرشکوه و یکپارچه در آن راهپیمایی عظیم نشان دادند که توطئه‌ها و نقشه‌های استکبار جهانی و نوکران دست آموز او نخواهد توانست در ادامه راه شهدا و امام شهیدان خللی ایجاد کند. به گزارش خبرنگاران ما در سراسر کشور، شرکت کنندگان در این راهپیمایی بار دیگر با اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی تجدید میثاق کرده و از مستکبران و دشمنان نظام اعلام انزجار کردند.

 

 

تشییع پیکر سرباز وطن

 

پیکر شهید حمیدرضا اسدی در فلاورجان استان اصفهان همزمان با راهپیمایی ۹ دی تشییع و به خاک سپرده شد. رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان فلاورجان در این آیین گفت: با حضور گسترده مردم قدرشناس و شهید‌پرور شهر بهاران فلاورجان، پیکر سرباز وظیفه پدافند هوایی حمیدرضا اسدی از میدان بسیج بهاران به سمت گلزار شهدای «اجگرد» تشییع و به خاک سپرده شد. علی رفیعی افزود: حمیدرضا اسدی متولد ۷۸ساکن شهر بهاران فلاورجان بود، که ششم دی در درگیری با قاچاقچیان موادمخدر در پاسگاه محور گلزار – بردسیر کرمان به درجه رفیع شهادت نائل آمد. در این حادثه ستوان سوم سلمان رهنما از کرمان نیز به شهادت رسید و دو سرباز دیگر مجروح شدند.

 

 

منبع:ایرنا

انتهای پیام/م

آخرین ویرایش در دوشنبه, 10 دی 1397

نظر دادن

درباره ما

متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما 

تماس با ما

متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما

  • Address : No 40 Baria Sreet 133/2 NewYork City, NY,United States

  • Email : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  • Phone1 : 0123-4567-8910
    Phone2 : 0123-4567-8910

مطالب ویژه 3