به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان، همایش سفرا و روسای نمایندیگهای جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور با تجلیل از خانواده های دیپلماتهای جانباخته کشورمان در حادثه منا برگزار شد.در این مراسم محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ، معاونان وزیر، مدیران کل وزارت امور خارجه ، سفرا و روسای نمایندگیهای جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور و خانواده های دیپلماتهای جانباخته در حادثه منا ،خانواده های مرحوم حسینی مقدم ، آقائی پور و فهیما حاضر بودند.

محمد جواد ظریف در این مراسم طی سخنانی با ابراز تسلیت و همدردی با خانواده جانباختگان حادثه منا و با اشاره به جایگاه همکاران جانباخته در وزارت امور خارجه اظهار داشت : همکاران جانباخته از بهترین ، مخلص ترین و وظیفه شناس ترین همکاران در خانواده وزارت امور خارجه بودند که جایگاه و اهداف ارزشمندشان در مجموعه وزارت امور خارجه حفظ شده و ادامه خواهد یافت .

وی گفت: ما و خانواده دکتر رکن آبادی منتظر بازگشت وی هستیم و امیدواریم هر چه زودتر سرنوشت ایشان برای ما مشخص شود .

وزیر خارجه در خصوص حادثه منا افزود: در دستگاه دیپلماسی شناسایی عوامل مقصر ، چگونگی اتخاذ تدابیر لازم برای احقاق حقوق جانباختگان ، اتخاذ پیش بینی لازم برای جلوگیری از وقوع اینگونه رویدادها در اجرای حج امن برای سالهای آینده را در دستور کار داریم.

وی تصریح کرد: مهمترین هدف ما این است حجاج ما که هر سال به حج مشرف می شوند با آرامش به این سفر معنوی بروند و برگردند .

ظریف همچنین بر لزوم تعیین وضعیت بقیه مفقودان حادثه منا تاکید کرد.

در این مراسم فرزند احمد فهیما دیپلمات جانباخته در حادثه منا با ذکر خاطراتی از پدر خود در مراسم حج ، فضای عاطفی را در همایش سفرا و روسای نمایندگیها حاکم کرد .

همچنین در پایان این مراسم وزیر امور خارجه کشورمان با اعطای هدایایی از اعضای خانواده های دیپلماتهای جانباخته و مفقود شده در حادثه منا تقدیر و تمجید کرد.

وزیر امور خارجه ،سفیران و روسای نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور همچنین روز یکشنبه به مقام شامخ بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ادای احترام کردند.

وزیر و معاونین وزارت امورخارجه و سفرا و روسای نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران با حضور در حرم مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران ، به مقام شامخ بلند امام راحل ادای احترام کردند.

محمدجواد ظریف به همراه معاونین ، سفرا ، روسای نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور و جمعی از مدیران ، روسای ادارات و کارکنان این وزارتخانه با حضور در حرم مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و نثار تاج گل و قرائت فاتحه با آرمانهای والای رهبر کبیر انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.


در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی یادگار حضرت امام و تولیت آستان مقدس حرم امام خمینی (ره) وزیر امور خارجه را همراهی می کرد.

سفرا و روسای نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور برای شرکت در همایش سالانه روسای نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور به ایران آمده اند.


انتهای پیام/م

منبع:ایسنا

{jcomments on}

  • 0 نظر
  • خواندن 424949 دفعه

نظر دادن

درباره ما

متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما 

تماس با ما

متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما

  • Address : No 40 Baria Sreet 133/2 NewYork City, NY,United States

  • Email : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  • Phone1 : 0123-4567-8910
    Phone2 : 0123-4567-8910

مطالب ویژه 3