به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان،


خاطره ای از آزاده سعید بشیری اردوگاه 12 تکریت


یکبار شمردم 150 نفر توی صف ایستاده بودند برای اینکه از یک شیر آب برای نماز شب وضو بگیرند .بودند کسانی که در آزادی نمازهای یومیه را یک در میان می خواندند و حالا مشتریان پر و پا قرص نماز شب شده بودند همه چیز غنیمت بود شیر آب، نیمه شب، گوشه ای از خاک عراق که شب ها عبادتگاه پر رونقی می شد و میزبان عابدان پرشوری بود و زمین و عرش الهی را به هم گره می زد.


برعکس همه ی کمبودها و نداشتن های اسارت این یکی رونق عجیبی داشت ، نمازش که اینطور بود ببین قرآنش چطوری است؟!
بعد از 7-8 ماه که مرتب درخواست می کردیم که برایمان قرآنی بیاورند بالاخره کارساز شد و قرآن آوردند.

برای هر 150 نفر یک قرآن ، جایگاهی برای قرار دادن کتاب مقدس درست کردیم و من مسئول برنامه ریزی برای  قرائت قرآن شدم و برنامه ای تنظیم کردم که قرآن برای چند دقیقه و دست چه کسی باشد.و دکان شلوغی شد و قرآن آنجا مشتریان زیادی داشت و جایگاه قرآن همیشه خالی بود. صبح، ظهر، نیمه شب، اول شب.


قرآن حفظ می شد، قرائت می شد، تجوید آن تمرین می شدو هرچه مربوط به آن بود بازار پر رونقی پیدا کرد. بچه ها می گفتند این قرآن فردای قیامت از ما شاکی می شود و می گوید من توی این آسایشگاه آرامش نداشتم و دائم از من استفاده می شود.


 


«« و من الله التوفیق »»

«« مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان »»

 

 

{jcomments on}

  • 0 نظر
  • خواندن 3218 دفعه

نظر دادن

درباره ما

متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما 

تماس با ما

متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما

  • Address : No 40 Baria Sreet 133/2 NewYork City, NY,United States

  • Email : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  • Phone1 : 0123-4567-8910
    Phone2 : 0123-4567-8910

مطالب ویژه 3