به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان،


خاطره ای از آزاده فرامرز بیگلری


نگهبان ها را از بین افراد خشن و عموما با مشکلات روانی انتخاب می کردند به فرض مثال همین نگهبان قاطع ما یک روز همه را به صف کرد و هر چه فحش و ناسزا بلد بود نثار ما می کرد و روز دیگر سخنرانی غرّایی کرد و می گفت شما برادرهای ما هستید و ما دوست و همسایه ایم با شما سرجنگ نداریم.سید علی مردی بلند قد و چهارشانه بود. نگهبان اردوگاه ما نبود ولی وقتی می خواستند زهر چشم بگیرند یا یک نفر را اساسی تنبیه کنند او را می آوردند سبک خاصی برای تنبیه داشت و چند تا سیلی به طرف می زد و آن چنان سیلی ها محکم بود که طرف بیهوش می شد.


خلاصه اردوگاه بازار پر رونقی بود از زخم خورده های جنگ و آنهایی که به هر شکل کینه ای از ایرانی ها داشتند.


در بین این ها پیرمردی در خاطر ما ماندگار شد نگهبان پیری که شبها همه جا را می پایید و آهسته خودش را به ما می رساند و باب حرف و سخن را می گشود و نان و سیگار و هرچه که توانسته بود دور از چشم نگهبان های دیگر زیر لباسش پنهان می کرد و یواشکی توی دست بچه ها می گذاشت.


می گفت پسرش توی ایران اسیر است و ما مثل پسرش هستیم دستش به کابل و کتک نمی رفت، هرچند دیری نپایید که او را از اردوگاه ما بردند و لی حضور گرم و دلگرم کننده اش در آن روزهای سخت برای ما ماندگار شد.


آری مگرانسان بودن و انسان ماندن حد و مرز می شناسد؟!

 


«« و من الله التوفیق »»

«« مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان »»

 

 

{jcomments on}

  • 0 نظر
  • خواندن 3201 دفعه

نظر دادن

درباره ما

متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما 

تماس با ما

متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما

  • Address : No 40 Baria Sreet 133/2 NewYork City, NY,United States

  • Email : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  • Phone1 : 0123-4567-8910
    Phone2 : 0123-4567-8910

مطالب ویژه 3