به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان،


خاطره ای از آزاده محسن افتخاری اردوگاه 12 تکریت


آب و هوای عراق بهار و تابستانش توفیری باهم نداشت همه اش یکدست گرم است اولین شبی بود که به اسارت درآمده بودیم و بعد از بازجویی و کتک هایی که نوش جان کردیم همه را داخل سوله کوچک آهنی کردند. به گمانم 60 یا 70 نفر بودیم.سوله آهنی بود و طاق آن به سه متر می رسید همه توی هم چپیده بودیم .توی شب هوا گرم تر هم شده بود و همه سرها را بالا گرفته بودند تا بتوانند راحت تر نفس بکشند صدای نفس های تند و پی در پی بچه ها می آمد عرق می ریختیم و عرق ها بخار می شد و  از سقف آهنی روی سرمان چکه چکه فرو می ریخت.


گفته بودند فردا ماهر عبدالرشید برای بازدید می آید و ما را توی این قفس های آهنی بدون آب و غذا نگه داشته بودند تا آقای وزیر جنگ بیاید. و این ها خود شیرینی کنند و بگویند ببینید چقدر اسیر گرفته ایم.


زمان طولانی تر از همیشه درحال عبور بود و صبح بدون اینکه خواب به چشم ما آمده باشد فرا رسید تکه ای نان به ما دادند و ما را در بیابان به ستون نشاندند . یک شبانه روز بود که توی آن گرما بدون آب سپری کرده بودیم و حالا با بدنهای برهنه جلوی آفتاب روی ریگهای بیابان نشسته بودیم ، دستها بسته و سرها پایین و پوستهایمان داشت زیر آفتاب می سوخت.


دو ساعتی بود که روی ریگهای داغ نشسته بودیم که آقای وزیر تشریف آورد و بساط دوربین و میکروفون را علم کردند و گفتند مصاحبه کنید هر کس مصاحبه کند می تواند آب بخورد و آب را به بچه ها تعارف کردند ظرف آب را جلوی یک یک بچه ها تعارف می کردند و سرها به نوبت به علامت نه تکان می خورد همه از خوردن آب امتناع کردند و با لبهای خشک سرشان را از ظرف آب برمی گرداندند.


انگار جنگ آب با لبهای تشنه برای شیعه تمامی ندارد.


جوانمردی نگر،همت ببین،غیرت تماشا کن......

 


«« و من الله التوفیق »»

«« مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان »»

 

{jcomments on}

  • 0 نظر
  • خواندن 3137 دفعه

نظر دادن

درباره ما

متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما 

تماس با ما

متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما

  • Address : No 40 Baria Sreet 133/2 NewYork City, NY,United States

  • Email : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  • Phone1 : 0123-4567-8910
    Phone2 : 0123-4567-8910

مطالب ویژه 3