به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان،


خاطره ای از آزاده عباس برهانی اردوگاه موصل 1 و 2


حسین آقا و پسر دوازده ساله اش علیرضا در جاده اهواز گیر عراقی ها افتاده بودند ، حسین آقا از اهواز یخ و شکر و خاکشیر پشت ماشین نیسانش گذاشته بود و  می آمد که برای بچه ها توی خط شربت درست کند ولی سرنوشت برای او و پسرش چیز دیگری رقم زده بود و آن خاکشیرها هیچ وقت به خط نرسید ولی توی اردوگاه به گردان شربت معروف شده بودند.فرمانده عراقی اردوگاه ما از آن نظامی های مغرور و ازخود متشکر بود،یکبار که ما توی محوطه بودیم دیدم فرمانده با دو سرباز در حال قدم زدن توی اردوگاه است و با دیدن علیرضا به سراغ او آمد و دستی به شانه علیرضا زد .و گفت: ((می خواهم تو را به حانوت(فروشگاه) ببرم تا هر چه می خواهی برایت بخرم .))


علیرضا و جناب فرمانده به حانوت رفتند و فرمانده گفت:تو فقط بگو هر چه بخواهی برایت می خرم.


علیرضا نگاهی به تنقلات رنگارنگ توی حانوت انداخت و سرش را به طرف فرمانده برگرداند و گفت: قرآن!یک قرآن می خواهم.


فرمانده وارفت و با تعجب به این پسر بچه دوازده ساله نگاه کرد ، پسری با سن و سال علیرضا و با آن محدودیت هایی که اسارت برای پسربچه ای به سن او دارد؟! چطور از آن همه گذشته بود و فقط قرآنی خواسته بود .


فرمانده یک قرآن بزرگ با حاشیه نویسی و کشف الایات برای ما آورد که هر شب مهمان یک آسایشگاه بود. تا قبل از آن ما قرآن نداشتیم و از محفوظات بچه ها استفاده می کردیم.

 


«« و من الله التوفیق »»

«« مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان »»

 

{jcomments on}

  • 0 نظر
  • خواندن 3187 دفعه

نظر دادن

درباره ما

متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما 

تماس با ما

متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما

  • Address : No 40 Baria Sreet 133/2 NewYork City, NY,United States

  • Email : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  • Phone1 : 0123-4567-8910
    Phone2 : 0123-4567-8910

مطالب ویژه 3