به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان،


خاطره ای از آزاده محمدرضا بهزاد نژاد اردوگاه موصل 2 قدیم


عراقی ها خیلی پایبند و مقید به امور مذهبی نبودند و اگر هم بودند مقید ها را توی اردوگاه ها نمی آوردند، بعضی هاشان نماز می خواندند و برای قرآن احترام خاصی قائل بودند و اگر کسی پاهایش را به طرف جایی که قرآن بود دراز می کرد به او تذکر می دادند ولی اصل کارشان خراب بود ، اغلب فساد بین آنها رواج داشت و بیشتر مشروب می خوردندو اغلب شبها مست توی اردوگاه درحال تلوتلو خوردن بودند.بیخود نبود که صدام در یکی از سخنرانی هایش خطاب به سربازانش، بسیجی های ایران را به رخشان کشید و گفت: ای بزدل های ترسو! مثل بسیجی های ایران شهامت داشته باشید و در سخنرانی دیگری گفت: من اگر بسیجی های ایران و ارتش ایران را داشتم دنیا را فتح می کردم. و خدا را شکر که نداشت.


از جمله این سربازان ، در اردوگاه ما یک محمدهادی بود که تقریبا هر شب مست بود و در حال تلوتلو خوردن توی محوطه بود از قضا درشت هیکل هم بود و چهره خشنی داشت ولی گیج و منگ بود و دربین بچه ها به محمد گاوی معروف شده بود.


این محمد هادی فهمیده بود که بچه های ایرانی چنین برای او گذاشته اند و از یکی از دوستان پرسیده بود: چرا بچه های شما به من محمد گاوی می گویند؟ این دوست ما جواب داده بود: میدانی چرا؟!چون گاو گیج است ، تو هم گیجی .

محمد هادی حسابی کیفور شده بود و از آن به بعد با غرور خاصی به بچه ها نگاه می کرد با خودش خیال می کرد که چقدر خوب است که این همه ازش حساب می برند!


و الحق هم حماقت او و هم قطارانش همیشه دست آویزی برای طبع ظریف و شوخ طلب بچه های ایرانی بود.

 


«« و من الله التوفیق »»

«« مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان »»

 

{jcomments on}

  • 0 نظر
  • خواندن 3529 دفعه

نظر دادن

درباره ما

متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما 

تماس با ما

متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما

  • Address : No 40 Baria Sreet 133/2 NewYork City, NY,United States

  • Email : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  • Phone1 : 0123-4567-8910
    Phone2 : 0123-4567-8910

مطالب ویژه 3