به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان،


خاطره ای از آزاده علی امیری اردوگاه 17 تکریت قاطع یک


چند روزی هم در آسایشگاه ما بود، برای ورزش پیش قدم می شد با اینکه کم سن و سال هم نبود  با آن جثه لاغر و نحیف اول از همه شروع به دویدن می کرد و آخر از همه از نفس می افتاد.
افسران عراقی اردوگاه او و چند نفر از فرماندهان را مهمان کردندو سفره رنگینی برای آنها انداختند ، به گمان خودشان سنگ تمام گذاشته بودند ، حاجی گفت آن ها به ما احترام گذاشته اند و ما را دعوت کرده اند باید مهمانشان کنیم.


بچه ها  گفتند حاجی ما که چیزی نداریم با چی مهمانشان کنیم ؟


گفت: گوشت سهم خودمان را کنار می گذاریم و یک روز را روزه می گیریم و یا یک روز گوشت نمی خوریم طوری نمی شود.


قاطع یک 6 تا آسایشگاه داشت و هر آسایشگاه میزبان حدود150 نفر از بچه های ما بود که با سهمیه گوشت یک قاطع می شد کبابی برای آنها دست و پا کرد.


همگی موافقت کردندو افسران عراقی را دعوت کردیم و با اندک محصولات کشاورزی که خودمان توی حیاط اردوگاه کاشته بودیم خوراک های رنگارنگی تهیه کردیم، از گوجه و بادمجان و کدو و هر چیز که از سهمیه غذایی کنار گذاشته بودیم، سفره مجللی انداختیم وقتی افسران عراقی سفره را دیدند از تعجب دهانشان باز ماند آنها خوب می دانستند تهیه این غذا ها با آن امکانات محدود چیزی شبیه معجزه بود سر سفره نشستند.


حاجی ابوترابی با مهربانی و لبخندی که همیشه گوشه لبش بود گفت: شما مارا مهمان کردید ، ماهم وظیفه داشتیم شما را دعوت کنیم و با دست به سفره اشاره کرد: بفرمایید.

 


«« و من الله التوفیق »»

«« مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان »»

 

{jcomments on}

  • 0 نظر
  • خواندن 3159 دفعه

نظر دادن

درباره ما

متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما 

تماس با ما

متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما

  • Address : No 40 Baria Sreet 133/2 NewYork City, NY,United States

  • Email : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  • Phone1 : 0123-4567-8910
    Phone2 : 0123-4567-8910

مطالب ویژه 3