به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان،


خاطره ای از آزاده حسین امینی اردوگاه موصل 4


روزهای اول بود و هیچ کس خودش را اسیر نمی دانست همه متفق القول می گفتند باید همان روال جنگ را ادمه بدهیم و مبارزه کنیم جنگ، جنگ است و برای کسی که برای ایثار و شهادت آماده شده است  نشستن روی شن های داغ بصره و کتک خوردن هم خیلی غریب نبود.بعد از خوردن مشت و لگدهای مفصل در بصره به طرف بغداد حرکت کردیم و در محوطه استخبارات سربازان درشت هیکل و کابل و باتوم بدست استقبال ویژه و به یاد ماندنی از ما کردند.بچه ها یکی یکی از میان بارانی از خشم و کینه که با چوب و کابل به سر و صورتشان فرود می آمد عبور می کردند و با سرو صورتهای خونین و بعضاً با دست و پای شکسته بیرون می آمدند.


غروب شده بود، رنگ آسمان به سرخی کشیده بود ،صدای آه و ناله می آمد و حروف و کلمات نامفهوم عربی در میان آه و ناله زخمی ها و مجروحین گم می شد سرخی غروب خاکستری می شد و رنگ خون در حال و هوای خاکستری پر رنگ تر به نظر می رسید و درد و زخم غربت را به استخوان می رساند.


در این محشر ناله و صداها؛ هرکس مشغول خودش بود که صدای اذان بلند شد الله اکبر الله اکبر،همه به طرف صاحب صدا رو برگرداندند آقای مرتضوی بود که علی رغم بیماری و وخامت حالش برخاسته بود و داشت اذان می گفت. سکوت حاکم شد.


اذان تمام شد و همه با آن قیافه های زخمی و درهم و برهم برای نماز آماده شدند و خودشان را جمع و جور کردندگفتند آب برای وضو نداریم آقای مرتضوی گفت : همانجا که نشسته اید دست را روی خاک بمالید و تیمم کنید.


دستهای خونین یکی یکی روی خاک رفت و به صورتها کشیده شد و صف کشیدیم و جماعت شدیم فقط صدای قرائت دلنشین آقای مرتضوی به گوش می رسید.


سربازان عراقی با حالتی از بهت و تعجب مارا نگاه می کردند آنها که توی دشنامها و فحش و فضیحت هایی که به عربی
می دادند کلمات "مجوس و آتش پرست" برای ما مفهوم بود حالا داشتند نماز خواندن این مجوسین را تماشا می کردند.


سلام نماز را دادیم و سربازانی که تا حالا در حال کتک زدن و دشنام دادن بودند برای ما آب آوردند تا دست و صورتها را بشوییم.انتهای پیام / م

{jcomments on}

  • 0 نظر
  • خواندن 3382 دفعه

نظر دادن

درباره ما

متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما 

تماس با ما

متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما

  • Address : No 40 Baria Sreet 133/2 NewYork City, NY,United States

  • Email : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  • Phone1 : 0123-4567-8910
    Phone2 : 0123-4567-8910

مطالب ویژه 3